Pierwszy dzień wiosny od zawsze kojarzył się z tradycją wagarów od zajęć szkolnych. Nieco zmodyfikowaliśmy ten zwyczaj i zaprosiliśmy elbląskich rowerzystów w pierwszy wiosenny weekend na wagary rowerowe połączone z ogniskiem w Bażantarni organizowane przez MOSiR.

Wycieczka elbląskimi drogami rowerowymi zaczęła się na Torze Wrotkarskim Kalbar, który jest już otwarty po zimowej przerwie.  Ciesząc się, że tradycja wagarowania nie ginie, spieszymy donieść, że w tej 15 km wycieczce  wzięło udział aż 115 osób!

Nie da się  ukryć, że wiosenna inauguracja sezonu rowerowego wypadła bardzo okazale. Po przejechaniu jednego pełnego okrążenia na torze, kolorowy peleton grupujący cały przekrój wiekowy elbląskich entuzjastów podróżowania na dwóch kołach, ruszył w kierunku Modrzewiny. Wzdłuż ulic Kościuszki, Królewieckiej i Fromborskiej wspięliśmy się na Wysoczyznę Elbląską, a następnie łącznikiem terenowym dojechaliśmy na szczyt Modrzewiny. Stąd zaczęła się najprzyjemniejsza część wycieczki, czyli zjazd Aleją Jana Pawła II w kierunku Zawady.

Stąd ulicami Dąbka, Piłsudskiego i Królewiecką zamknęliśmy pętlę na ulicy Kościuszki i skierowaliśmy się ku Bażantarni. Tutaj na polanie z wiatami przy wiacie Margitka na uczestników wagarów czekało ognisko i kiełbaski do upieczenia. Nie zabrakło także stosownych dodatków.  

Podczas pieczenia był czas na omówienie planów rowerowych na nadchodzący sezon, zaplanowania udziału w Miejskich Wycieczkach Rowerowych, których kwietniowa edycja już 10 kwietnia oraz zapoznania się z innymi planami rowerowymi Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu.

Dziękujemy za wspaniałą frekwencję i zachowanie bezpieczeństwa podczas tej wycieczki.

Więcej zdjęć TUTAJ

Tekst i fot. MOSiR