Za nami pierwsza z wycieczek rowerowych w ramach akcji ,,Wakacje z MOSiR-em 2024”.  Celem naszej popołudniowej jazdy było miejsce słynące z wiatru i podcieni, czyli malowniczo położona wieś Łęcze tuż za Elblągiem. Zobacz zdjęcia.

Z pętli na ulicy Ogólnej ruszyły na rowerach 34 osoby nie przejmujące się temperaturą … + 34 stopnie, która jeszcze o godzinie 17 dawała się we znaki.

Ulica Fromborska wyprowadziła nas z miasta i po zrobieniu grupowego zdjęcia przy wiatach w Krasnym Lesie zanurzyliśmy się w lesie, gdzie panował przyjemny mikroklimat  i temperatura była znacząco niższa. I tak to na około wróciliśmy do ulicy Fromborskiej za Próchnikiem, skąd już tylko 2 km dzieliły nas od Łęcza.

W tej wsi niedawno zostało odsłonięta okolicznościowa tablica poświęcona miejscowej historii i ciekawostkom. Powstała ona staraniem Nadleśnictwa Elbląg i Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej, na terenie których to leży Łęcze.

Tutaj czekał na nas gość specjalny wycieczki, Kamil Zimnicki z Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej który podczas krótkiej prelekcji rozszerzył informacje zawarte na tablicy.

Po tym spotkaniu ruszyliśmy mniej znaną, leśną drogą terenową w kierunku pomnika w Nadbrzeżu upamiętniającego więźniów obozu KL Stutthof. Znajduje się on przy drodze wojewódzkiej nr 503 którą to przemierzaliśmy dalsze kilometry naszej wycieczki.

Nasza jazda zakończyła się w kawiarni Grupy Wodnej nad rzeką Elbląg, gdzie tradycyjnie już – w   wakacje – czekają  na nas lody przygotowane dzięki wsparciu Gminy Elbląg, po której ciekawych terenach tak często podróżujemy na naszych dwukołowcach.

Lody w ciepły i rozgrzany wieczór smakowały wybornie. I tak to zakończyła się ta pierwsza z wakacyjnych jazd. Kolejna wycieczka będzie miała charakter terenowy i zobaczymy podczas niej co słychać na Modrzewinie i w Rubnie Wielkim. Ruszamy 23 lipca o godzinie 17:00 z pętli na ulicy Ogólnej.

Pełny program Wakacji z MOSiR-em 2024.

Tekst i fot. MOSiR