W niedzielę 14 kwietnia zapraszamy na elbląskie Stare Miasto, gdzie spod Bramy Targowej wystartuje rowerowa jazda na orientację po Elblągu. Będzie to okazja, aby wyruszyć w miasto z mapą, w poszukiwaniu zaznaczonych na niej 10 punktów. Przy każdym z nich będzie pytanie. Biuro zawodów ruszy o godzinie 10:30. Udział w imprezie jest bezpłatny.

Gra miejska to bardzo ciekawa i aktywna forma spędzania wolnego czasu. Propozycja Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu będzie połączeniem jazdy rowerem na orientację, z odgadywaniem zagadek, zlokalizowanych przy różnych elbląskich obiektach. Jest to zabawa łącząca umiejętność nawigowania na podstawie mapy, spostrzegawczość i czytanie ze zrozumieniem.

Od godziny 10:30 przy Bramie Targowej znajdować się będzie biuro zawodów. W nim będzie można się zapisać, pobrać mapę Elbląga wraz z kartą kontrolną oraz uzyskać wszelkie informacje. Start rywalizacji o godzinie 11:00. Każda drużyna, rodzina czy jakikolwiek inny uczestnik, będzie miał za zadanie do godziny 13:00 odpowiedzieć na wszystkie pytania i dotrzeć z powrotem do Bramy Targowej. Dla tych, którym ta sztuka się uda, zostaną przygotowane gadżety.

Tekst i fot. MOSiR