Podczas zbliżającego się weekendu nie tylko pogoda będzie zachęcała nas do wyjścia z domu. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował kilka rozmaitych propozycji na spędzenie wolnego czasu wspólnie z rodziną i przyjaciółmi. Będą m.in. wyścigi na Kalbarze czy turniej siatkówki plażowej. Można również skorzystać z Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka.

Kalbar na okrągło (sobota, 11:00)

Kalbar na okrągło, czyli wyścigi na hulajnogach, rowerkach biegowych oraz rolkach. W sobotniej (19 sierpnia) zabawie na torze przy ulicy Agrykola 8 wezmą udział dzieci w wieku 0-15 lat, a także osoby 16+, które będą rywalizowały w wyścigu na rolkach. Będzie możliwość zapisania się na miejscu w biurze zawodów od godz. 10:00.

Siatkówka plażowa nad rzeką Elbląg (niedziela, 10:00)
W niedzielę czekają nas siatkarskie emocje nad rzeką Elbląg. Będzie to turniej siatkówki plażowej o puchar Dyrektora MOSiR. Ponownie spotkamy się na boisku Grupy Wodnej, a w grze zobaczymy maksymalnie 16 zespołów. Zostały 4 ostatnie miejsca, więc będzie można zapisać się w biurze zawodów bezpośrednio przed turniejem.

Wycieczka kajakowa (niedziela, 10:00)

Także w niedzielę odbędzie się ostatnia w te wakacje wycieczka kajakowa po rzece Elbląg. Te cieszące się niesłabnącą popularnością imprezy pokazują Elbląg z innej, mniej znanej perspektywy. Co w połączeniu z obecnością przewodnika PTTK sprawia, że wolne miejsca rozchodzą się szybko, a zapisy na to wydarzenie już się zakończyły.

Biegaj z Team Karaś (piątek, 18:30)

Jeśli bieganie to twoja pasja i lubisz uprawiać sport w doborowym towarzystwie, zapraszamy na darmowe treningi z Team Karaś Elbląg. Grupa pasjonatów zaprasza w piątki, (a także w poniedziałki i środy) na wspólne bieganie, które rozpoczyna się o 18:30 przy muszli koncertowej w Bażantarni.

Aktywności na Kalbarze (codziennie, 9:00-21:00)

Trwają wakacje, a to oznacza jeszcze więcej aktywnej zabawy na Torze Kalbar. Oprócz toru wrotkarskiego czekają na Was wielofunkcyjne boiska do koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej/nożnej, a także dwa korty do tenisa, które jako jedyne podlegają opłacie i rezerwacji (tel. 537 443 376).

Pływaj i baw się na Dolince (codziennie, 6:00-22:00)

Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka to idealne miejsce do relaksu, zabawy, rekreacji oraz aktywności fizycznej. Znajdziecie tu wodny plac zabaw, bicze wodne, leżanki z hydromasażem, masaże ścienne, sztuczną falę, jacuzzi, nowoczesny tor pływacki oraz strefę saun. Obiekt przy ul. Moniuszki zaprasza codziennie od 6:00 do 22:00.

Pełny harmonogram wydarzeń, w ramach programu Wakacje z MOSiR-em, znajduje się na stronie www.mosir.elblag.eu w zakładce Wydarzenia.

Tekst i fot. MOSiR