Coraz większymi krokami zbliżamy się do VIII edycji Elbląskiego Biegu Niepodległości, który 11 listopada przemknie ulicami naszego miasta. Osoby, które chcą dobrze przygotować się do zawodów oraz planują wykręcić jak najlepszy czas, zachęcamy do wzięcia udziału w darmowych treningach organizowanych przez MOSiR oraz Team Karaś Elbląg.

Elbląski Bieg Niepodległości od lat wpisuje się w stały punkt rocznego programu imprez w Elblągu. Także i w 2022 roku przyjdzie nam emocjonować się imprezą, podczas której wszyscy wspólnie będziemy świętować odzyskanie wolności przez nasz kraj, przywdziewając narodowe barwy i pokazując nasz patriotyzm.

Bieg łączy ze sobą aktywną zabawę na świeżym powietrzu ze sportową rywalizacją, do której część z nas pragnie się przygotować możliwie jak najlepiej. W osiągnięciu dobrego czasu pomoże Wam elbląska grupa miłośników biegania w terenie – Team Karaś Elbląg, która trzy razy w tygodniu organizuje bezpłatne treningi w terenie. Spotkania odbywają się w poniedziałki, środy oraz piątki o godzinie 18:30 na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Saperów, kojarzonym przez elblążan jako „Miasteczko Sportowe”. W zajęciach mogą wziąć udział zarówno początkujący, średniozaawansowani, ale także bardziej doświadczeni biegacze. Każdy uczestnik treningu może liczyć na miłą i przyjazną atmosferę oraz fachową pomoc w przygotowaniach. Jeżeli i Ty chciałbyś zacząć albo kontynuować swoją przygodę z bieganiem, te spotkania są właśnie dla Ciebie.

Trwają zapisy na Bieg Niepodległości

Zgłoszenia do VIII Elbląskiego Biegu Niepodległości na 10 km, Sztafet oraz Małego Biegu Niepodległości będą przyjmowane jedynie za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej elektronicznezapisy.pl do 7 listopada 2022 r. do godz. 23:59. Po tym terminie dopisanie się do listy startowej nie będzie możliwe.

Na stronie z zapisami istnieje możliwość zakupu koszulek technicznych dla dzieci (w rozmiarach: 110-116 cm, 122-128 cm, 134-140 cm, 146-152 cm) i dla dorosłych (w rozmiarach od S do XXL). Organizator gwarantuje możliwość zakupu koszulki tylko do 31 października 2022 r. Koszt zakupu koszulki wynosi 30 zł.

W tym roku w Biegu Głównym obowiązuje limit 999 uczestników, zaś w Małym Biegu limit najmłodszych biegaczy wynosi 500 zawodników i zawodniczek. Wpisowe w biegu na 10 km i rywalizacji sztafet to 50 zł od osoby za pakiet startowy, natomiast w biegu dzieci opłata wynosi 20 zł.

Organizatorami Biegu Niepodległości są: Urząd Miejski w Elblągu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Elbląga – Witold Wróblewski.

Tekst i fot. MOSiR