Tę noc z pewnością elblążanie zapamiętają na długo. Pierwszy Elbląski Bieg Nocny pod Gwiazdami pokazał, że takiej imprezy zdecydowanie do tej pory brakowało na mapie lokalnych, sportowych wydarzeń. Zawodnicy pobiegli trasą po Modrzewinie, a czekanie na start uświetnił pokaz ognia, który stworzył jeszcze gorętszą atmosferę. Zobacz zdjęcia.

O tym, że elblążanie mają w sobie sportowego ducha walki, mogliśmy się przekonać już po raz kolejny. Niemal 300 zawodników zgłosiło się na 1. Elbląski Bieg Nocny pod Gwiazdami. Było kolorowo, energetycznie i ogniście. Liczyła się dobra zabawa i aktywne spędzenie czasu. Przed samym biegiem czekanie urozmaicił niepowtarzalny pokaz ognia, który zachwycił mieszkańców i podgrzał atmosferę wydarzenia. Wykonawcy z Impresariat WA-PRESS wspaniale wkomponowali swoje fireshow w scenerię nocnej Modrzewiny. Potem szybka rozgrzewka przy tanecznej muzyce i zawodnicy udali się w kierunku startu na tradycyjne odliczanie. Po wystrzale, zawodników prowadził oświetlony samochód RFC Poland. Trasa mierzyła 5 km i prowadziła przez ul. Antoniego Czuchowskiego, ul Michała Rosnowskiego i w górę al. Jana Pawła II do ronda. Na betonowej drodze była nawrotka i powrót dokładnie tą samą drogą, przy zabezpieczeniu 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Najszybszy zawodnik, Artem Maltsev przybiegł na metę z czasem 17 minut i 15 sekund, tuż za nim pojawił się Michał Trębacz z wynikiem 17 minut i 28 sekund, na trzeciej pozycji wśród mężczyzn przybiegł Bartosz Chamerski z czasem 18:00 minut. Najszybsza wśród kobiet okazała się Alicja Pakieła – 20 minut 13 sekund, zaraz za nią na drugim miejscu przybiegła Agata Kwiatkowska z wynikiem 20 minut 24 sekundy, żeńskie podium zamknęła Joanna Czarnecka z czasem 21 minut 9 sekund. Wszyscy zawodnicy biorący udział w biegu otrzymali pamiątkowe medale, a na najszybszych czekała dodatkowo uroczysta dekoracja na podium i statuetki.

Elbląski Bieg Nocny pod Gwiazdami okazał się wielkim sukcesem, od samego początku cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, w związku z tym limity uczestników były dwukrotnie zwiększane. Śmiało można powiedzieć, że była to pierwsza, ale na pewno nie ostatnia edycja tej wspaniałej imprezy sportowej.

Organizatorami wydarzenia był Urząd Miejski w Elblągu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Tekst MOSiR