Już 29 stycznia (niedziela) w Elblągu zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku sercem imprezy będzie Stare Miasto, na którym odbędą się koncerty, licytacje oraz „Światełko do nieba”. Wydarzeniu towarzyszyć będzie także wystawa motocykli, Modrzewina OFF ROAD, a dzień wcześniej występy artystyczne w Centrum Handlowym „Ogrody” i bieg „Policz się z cukrzycą” w Parku Modrzewia.

„Żyj zdrowo w zdrowym świecie” – to hasło, które będzie nam towarzyszyć podczas zbliżającego się wielkimi krokami 31. Finału WOŚP. W tym roku zebrane środki zostaną przekazane na zakup specjalistycznego sprzętu, pozwalającego zidentyfikować bakterie i wirusy, którymi zakażenie może prowadzić do sepsy. Pomoc otrzyma około 80 laboratoriów mikrobiologicznych na terenie całej Polski. Będzie to także pierwszy w historii Finał, który dedykowany jest każdej grupie wiekowej.

Aukcje

Zanim wszyscy spotkamy się na Starówce i rozpoczniemy zapełnianie puszek, już teraz możemy brać czynny udział w zbieraniu funduszy. Profil elbląskiego Sztabu w serwisie allegro.pl codziennie poszerza się o nowe przedmioty, które wystawiane są na licytacje. Znajdują się tam gadżety, vouchery, książki, koszulki, upominki, biżuteria, ceramiczne ozdoby, gratki dla kolekcjonerów oraz wiele innych rzeczy. Zachęcamy do odwiedzin profilu oraz wzięciu udziału w licytacjach.

Wolontariusze

Misja kompletowania wielkoorkiestrowej drużyny zakończyła się przedterminowo. Już 4 stycznia elbląski Sztab miał przyjemność zakończyć rejestrację wolontariuszy, których łączna liczba wynosi 450 osób! Już teraz serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które wypełniły wolne miejsca w Sztabie i życzymy owocnego zapełniania puszek. Wielkie Siema!

Program

Wielki Finał Orkiestry będzie na Starym Mieście, gdzie stanie scena, a na niej od godziny 14:00 przeróżne koncerty. Zobaczymy:  Karmen, Szalone i Szalone Małolaty ze studia Katarzyny Panicz, Fumez, Blind Box, The Nierobbers, Etna Kontrabande. Wieczór zakończy Światełko do nieba i pokaz fajerwerków ufundowany przez Sponsora.

Dodatkowo, oprócz imprez na scenie, odbędą się:

  • Bieg na 5km “POLICZ SIĘ Z CUKRZYCĄ” w Parku Modrzewie – sobota, 28 stycznia, od 8:30
  • Finał w Centrum Handlowym Ogrody – sobota, 28 stycznia, godz. 12:00 – 16:00
  • Modrzewina OFF ROAD – niedziela, 29 stycznia, 8:00-15:00
  • Wielkoorkiestrowa Wycieczka Rowerowa – start spod liter Elbląg na Starym Mieście – niedziela, 29 stycznia, 10:00-14:00
  • Wystawa motocykli „White-Red Riders Poland” na Starym Mieście – niedziela, 29 stycznia, 14:00-19:00

Sponsorzy: Agencja Reklamowa Contact; Centrum Handlowe Ogrody; Meble Wójcik; Drzwi DRE; Meble KAM; Klimat-el; Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu; Grupa Merlin; Agencja Ochrony Dogmat; Wolność – Fabryka Słodkości; Drukarnia Elbląg; Grupa Ratowniczo-Interwencyjno-Zabezpieczeniowa Bielik; Cleaner; Dick 2000; El-Pack; Feniks.

Organizatorzy: Urząd Miejski w Elblągu; Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu; Regionalne Centrum Wolontariatu.

Tekst MOSiR, fot. WOŚP