Przed nami kolejny, sportowy wakacyjny weekend, a w nim nowe propozycje na aktywnie spędzony czas. Zobaczcie co Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował dla mieszkańców Elbląga na najbliższe dni.

Rowerem na orientację (niedziela, 24 lipca)

W niedzielę spotkamy się przy Bramie Targowej, gdzie wystartuje rowerowa jazda na orientację po Elblągu. Będzie to okazja, aby wyruszyć w miasto z mapą w poszukiwaniu zaznaczonych na niej punktów, a następnie rozwiązaniu czekających na miejscu zagadek. Biuro zawodów czynne od 10:30. Udział w imprezie jest bezpłatny, a na poszukiwaczy czekają atrakcyjne gadżety.

Team Karaś (piątek, 22 lipca)

O godzinie 18:30 towarzyszymy grupie Team Karaś Elbląg podczas tradycyjnych treningów biegowych, które odbywają się na terenie Bażantarni. Zbiórka uczestników organizowana jest przy muszli koncertowej, a udział w bezpłatnym treningu może wziąć każdy miłośnik biegania w terenie.

Tor „Kalbar” (piątek-niedziela)

Boiska do siatkówki i koszykówki, piłki ręcznej i nożnej, korty tenisowe oraz tor wrotkarski – to wszystko pozostaje do dyspozycji elblążan. Do końca wakacji wszyscy chętni mogą korzystać z obiektu przy ul. Agrykola 8 codziennie od godziny 9:00 do 21:00. Przypominamy o konieczności rezerwacji kortów tenisowych (tel. 537-443-376), a także imprezach, które odbywają się na terenie toru w ramach programu Wakacje z MOSiR-em.

Centrum Rekreacji Wodnej „Dolinka” (piątek-niedziela)

Tutaj nie trzeba martwić się o pogodę. Na „Dolince” skorzystać można z basenów, atrakcyjnej strefy dziecięcej, jacuzzi i trzech rodzajów sauny. Zapraszamy także do udziału w zajęciach Aqua Fitness oraz Aerobiku dla Seniorów, które odbywają się od wtorku do czwartku.

Spędź tegoroczne Wakacje z MOSiR-em. Do zobaczenia na naszych obiektach!

Tekst i fot. MOSiR