Drugi rowerowy spacer z leśnikiem za nami. Tym razem 12 osób przemierzało szlaki Bażantarni z kulminacją na szczycie góry Belweder. Naszym przewodnikiem terenowym był Jan Piotrowski z Nadleśnictwa Elbląg.

Rowerowe spacery z leśnikiem to impreza, podczas której można aktywnie spędzić czas w lesie. Poznajemy jego tajemnice dzięki fachowemu komentarzowi leśnika. Wszystko to odbywa się podczas krótkich, do 10 km, rowerowych przejażdżek, które raz na jakiś czas przeradzają się w spacery szlakami i ścieżkami Bażantarni, na terenie leśnictw Dąbrowa i Dębica.

Wczoraj na trasie zaliczyliśmy szlak GreenVelo, szlak pieszy zielony oraz szlak pieszy czerwony ,,Kopernikowski” pokonując dostojnym tempem i bez pośpiechu 8 km.

Pobyt w lesie ,,uprzyjemniały” stada komarów, co wyraźnie sugeruje, żeby ubierać się w długie spodnie i podobnie długie rękawy. 

Na kolejną edycję rowerowych spacerów z leśnikiem zapraszamy 4 czerwca. Zbiórka tradycyjnie o godzinie 17:00 przy siedzibie Nadleśnictwa Elbląg, ulica Marymoncka 5.

Tekst i fot. MOSiR