Halowy Turniej Piłkarski MOSiR był pełen emocji i niespodziewanych rozstrzygnięć. 6 drużyn zagrało w systemie ligowym o medale i puchary w halowej odmianie tej dyscypliny. Najlepsi okazali się gracze z lokalnego Pomowca. Zobacz zdjęcia.

W asyście dwóch sędziów z Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej, miejscowe ekipy zagrały ze sobą w niedzielę, 12 marca, w Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR w Elblągu, o tytuł najlepszej drużyny turnieju. Mecze odbywały się w oparciu o zasady futsalu, z niektórymi wyjątkami. Spotkania trwały 2×6 minut i każda sekunda miała znaczenie dla końcowych wyników.

Już na początku młodzi piłkarze z ekipy Orła pokonali wyjadaczy z Pięknych i Młodych 1:0. W zaciętym pojedynku AS-TRANS przegrał z Pomowcem 0:1. Metrotest rozpoczął od dwóch wygranych, w których zdobył po 6 goli.

Mecz, który w zasadzie zdecydował o pierwszym miejscu, wygrał Pomowiec. W bezpośrednim pojedynku z Metrotestem, ta ekipa objęła prowadzenie i utrzymała je, co w efekcie dało jej triumf 4:3. Jednak mimo porażki Metrotest zdołał zająć drugą lokatę. AS-TRANS zremisował z Orłem 1:1 i zapewnił sobie brązowe medale, dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu.

Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy na kolejne nasze imprezy sportowe.

Tabela turnieju:

  1. Pomowiec – 12 punktów
  2. Metrotest – 9
  3. AS-TRANS – 7
  4. Orzeł – 7
  5. Piękni i Młodzi – 6
  6. Przyjaciele El-Futbol – 0

Tekst i fot. MOSiR