Za nami połowa siatkarskiego sezonu ligi amatorów organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Jak dotąd najwięcej punktów na swoim koncie uzbierała drużyna MAR-EL, która prowadzi nad Amatorami różnicą jednego „oczka”, mając rozegrany o jeden mecz mniej.

W sezonie 2023/24 oglądamy rywalizację pomiędzy 11 zespołami z Elbląga i okolic. Mecze rozgrywają się na płycie boiska w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Al. Grunwaldzkiej, a nad właściwym przebiegiem spotkań czuwają licencjonowani sędziowie. System gry oparty jest na rundzie zasadniczej, po której najlepsze zespoły mierzą się ze sobą w fazie pucharowej. Trzy pierwsze zespoły rozgrywek wyłonione zostaną po turnieju finałowym. Dla najlepszych zespołów oraz zawodników organizatorzy przygotowali puchary, medale oraz atrakcyjne nagrody.

Aktualny lider tabeli to jeden z głównych faworytów do zdobycia mistrzostwa Awangarda Volley Ligi. Świadczy o tym nie tylko status obrońcy tytułu, ale także jedynej drużyny w lidze która nie przegrała meczu i zdobyła 14 na 15 możliwych punktów (liczba zdobytych punktów odpowiada liczbie zdobytych setów). Drugą najlepszą ekipą pod względem najmniejszej ilości przegranych setów jest Oldboys Truso (3. miejsce i 3 przegrane sety) i jeżeli wygrają oni najbliższy mecz z Tech Bet-em (4. miejsce), zostaną wiceliderem.

Oprócz tego w ramach 7. kolejki obejrzymy jeszcze mecze pomiędzy Okna Tufe (9.) i Merkury Elbląg (6.), a także Logbar Sport SPA (5.) i MAR-EL Instalacje Elektryczne (1.). Szczegółowy terminarz oraz tabela znajduje się na stronie mosir.elblag.eu.

Sponsorem siatkarskiej ligi amatorów jest Studio Łazienkowe AWANGARDA.

Tekst i fot. MOSiR w Elblągu