Na dwóch boiskach siatkówki plażowej Grupy Wodnej, odbył się drugi wakacyjny turniej. O Puchar Prezydenta Elbląga walczyło 15 zespołów. Najlepsza okazała się ekipa Polley Pisz. Zobacz zdjęcia.

Grupa ludzi gra w siatkówkę plażową

Siatkówka plażowa zyskuje coraz większą popularność wśród fanów tradycyjnej jej odmiany, jak i tych, którzy lubią każdą aktywność na dworze. W znakomitych warunkach, które zapewniają boiska na terenie przystani Grupy Wodnej, trwałą zacięta i ciekawa rywalizacja o Puchar Prezydenta naszego miasta. Pogoda dopisała, a więc widowisko przyciągnęło wielu zawodników i kibiców.

W systemie brazylijskim jest możliwość dalszego udziału w grze, nawet mimo jednej porażki w turnieju. Ten system pomógł zwycięzcom zawodów. Polley Pisz w drugim spotkaniu przegrali z SSBV 20:22 i musieli rywalizować w drugiej grupie drabinki, mozolnie piąć się aż do strefy medalowej. W półfinale zrewanżowali się jednak SSBV i ograli ich 21:18. O główne trofeum imprezy zmierzyli się z zespołem Sport Spa Team i okazali się lepsi, wygrywając 21:15. W meczu o trzecie miejsce SSBV pokonało M i K 23:21.

Szczegóły imprez w ramach Wakacji z MOSiR-em są dostępne tutaj.

Tekst i fot. MOSiR