Przed nami jesienna edycja Biegów na Orientację. Z przyjemnością informujemy, że po raz pierwszy będzie okazja na aktywne spędzenie czasu na nowej trasie w Parku Dolinka. Spotkajmy się już w najbliższą sobotę (28 października) o godzinie 15:00.

Podczas każdego spotkania organizatorzy dopasowują trasę do wieku uczestników oraz ich doświadczenia w biegach na orientację. Przez cały sezon rozegrane zostaną 4 imprezy, po jednej o każdej porze roku. Zawodnicy będą walczyć o medale, które przyznawane są w kilku kategoriach: kobiety, mężczyźni, dzieci (z podziałem na wiek) oraz rodziny.

Zachęcamy do wzięcia udziału całymi rodzinami, indywidualnie i ze znajomymi. Dozwolone jest nie tylko bieganie, ale także chodzenie czy spacerowanie z kijkami. Zasady są bardzo proste, a cel jeden: pokonanie trasy poprzez odnajdywanie ukrytych w parku punktów kontrolnych. Do pomocy uczestnicy mają szczegółową mapę.

Będzie to kolejna atrakcja w zrewitalizowanym Parku Dolinka.

Biegi na orientację są cykliczną imprezą organizowaną przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu oraz Elbląski Klub Orienteeringu Gryf. Wydarzenie jest organizowane przy wsparciu Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego.

Start o godz. 15.00 przy amfiteatrze w Parku Dolinka. Zapisy w dniu 28 października (sobota) będę prowadzone na miejscu, a udział jest bezpłatny.

Regulamin jest dostępny na www.mosir.elblag.eu.

Tekst i fot. MOSiR