Wakacje i woda to idealne połączenie, dlatego Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza dzieci i młodzież na zawody pływackie. W czwartek, 11 lipca, spotkamy się w Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka, gdzie najmłodsi będą rywalizować na basenie sportowym. Udział w zawodach jest bezpłatny, a na zwycięzców czekają pamiątkowe medale i słodki upominek.

Lato, słońce i wakacyjny czas sprzyjają aktywności fizycznej. Wielu młodych ludzi uwielbia pływanie, które jest doskonałym sposobem na relaks i odpowiednią dawkę ruchu. Połączenie tych przyjemności z elementem rywalizacji sportowej, to przepis na udany czwartkowy poranek.

Zawody są przeznaczone dla dzieci i młodzieży w wieku 6-15 lat, które potrafią samodzielnie przepłynąć 25 metrów. Uczestnicy mogą pokonać ten dystans w dowolnym stylu pływackim, a także korzystając z dostępnych na miejscu przyrządów, takich jak deska czy makaron. Bezpieczeństwo zapewnią ratownicy i instruktorzy, a start zawodów zaplanowano na godzinę 10:00.

Celem zawodów jest dobra zabawa, dlatego nie będzie prowadzonego pomiaru czasu. Każdy uczestnik otrzyma medal, a po zakończeniu rywalizacji wszyscy uczestnicy będą mogli do godziny 12:00 bezpłatnie korzystać ze strefy rekreacyjnej.

Zgłoszenia przyjmujemy do środy, 10 lipca, do godziny 12:00 poprzez formularz Google. Limit uczestników wynosi 100 osób, a o udziale decyduje kolejność zgłoszeń. W wyjątkowych przypadkach można będzie zapisać dziecko na miejscu, na 30 minut przed rozpoczęciem zawodów. Zachęcamy, aby wydrukować, wypełnić i przynieść do biura zawodów oświadczenie niezbędne do udziału dziecka. Więcej informacji na temat wydarzenia w regulaminie.

Wszystkie wydarzenia i zajęcia w ramach akcji Wakacje z MOSiR-em są bezpłatne. Zachęcamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych, aby być na bieżąco ze wszystkimi szczegółami.

Tekst i fot. MOSiR w Elblągu