Rocznicę odzyskania niepodległości będziemy świętować nie tylko na ulicach Elbląga podczas Biegu Niepodległości, ale także w Krytej Pływalni przy ul. Robotniczej, gdzie wystartuje pływacka sztafeta, do udziału w której zapraszamy całe rodziny. Świętujmy, pływajmy i pobijmy dotychczasowy rekord 187.800m!

Narodowe Święto Niepodległości to nie tylko uroczyste apele, parady, przemarsze oraz składanie kwiatów pod pomnikami. Swoją pamięć o historii można manifestować na różne sposoby, w tym na sportowo, dlatego zachęcamy wszystkich mieszkańców wraz z rodzinami do wzięcia udziału nie tylko w Elbląskim Biegu Niepodległości, ale także w Pływackiej Sztafecie Niepodległości, której piąta edycja odbędzie się na elbląskim basenie. Będzie to nie tylko dobry sposób na patriotyczne upamiętnienie ważnego dla Polski historycznego wydarzenia, ale również dobra zabawa oraz forma wzmocnienia swojej kondycji fizycznej.

Zawodnicy będą mieli do wyboru trzy dystanse:

  • 25m/50m – możliwość płynięcia z przyborem (deska lub „makaron”) lub rodzicem
  • 100m – możliwość płynięcia różnymi stylami
  • No limit – pływanie ciągiem w trakcie imprezy

W sztafecie może wciąć udział każdy, kto potrafi utrzymać się na wodzie i jest w stanie przepłynąć minimum 25 metrów (jedna długość basenu) w dowolnym stylu. W trakcie pokonywania trasy można używać przyborów pomocniczych, zatem aby wystartować, wcale nie trzeba być zaawansowanym pływakiem. Udział w imprezie jest bezpłatny, a każdy startujący na koniec otrzyma pamiątkowy dyplom oraz słodki upominek po przepłynięciu dystansu.

Zapisy na V Pływacką Sztafetę Niepodległości odbywają poprzez formularz Google dostępny tutaj.

Program imprezy:

  • 17:00 – rozpoczęcie imprezy
  • 17:05 – start pierwszego zawodnika
  • 21:00 – zakończenie imprezy

Organizatorem imprezy jest Szkoła Pływania Maluchy Pływają oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu.

Tekst i fot. Maluchy Pływają i MOSiR