Metale, a więc uczestnicy Wyścigu Smoczych Łodzi, jako pierwsi wzięli udział w treningu na rzece Elbląg. Spotkanie rozpoczęło się od rozgrzewki, a następnie, po kilkuminutowym wprowadzeniu sternika i wysłuchaniu jego cennych wskazówek, zespół mógł złapać za wiosła i rozpocząć pierwszą sesją treningową. Zobacz zdjęcia.

Smocza łódź przeznaczona jest dla załogi liczącej od 8 do 10 osób oraz dobosza (bębniarza nadającego rytm), a korzystanie z nich jest bezpłatne, po wcześniejszej rezerwacji. Treningi, mogą się odbywać jedynie pod opieką wykwalikowanego sternika, wyznaczonego przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, za którego opłatę ponoszą grupy wynajmujące smocze łodzie. Opłata wniesiona przez wypożyczających pokrywa wyłącznie pracę sternika. Szczegóły tutaj.

Smocze łodzie stacjonują w Przystani Kajakowej MOSiR przy ul. Radomskiej 5. Treningi możliwe są we wtorki i czwartki o godzinach 16:30 oraz 18:00. W zależności od dostępności sternika, istnieje również możliwość zarezerwowania treningu w sobotę, w godzinach ustalanych indywidualnie. Pojedynczy trening trwa 60 minut plus czas na instruktaż, dlatego zachęcamy o przyjście 20 minut przed zajęciami.

Aby dokonać rezerwacji łodzi, prosimy o przesłanie maila na adres: imprezy@mosir.elblag.eu.

Smocze łodzie stanowią własność Gminy Miasto Elbląg. Administruje nimi Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu. Zostały zakupione ze środków Budżetu Obywatelskiego. 

Tekst i fot. MOSiR