Inauguracja kolejnych rozgrywek amatorskich lig za nami. Na parkiety Hali Sportowo-Widowiskowej wybiegli siatkarze Awangarda Volley Liga, którzy w nowym sezonie będą rywalizować o tytuł najlepszego zespołu w amatorskiej piłce siatkowej w Elblągu.

To już XVI edycja siatkarskich emocji. Hala Sportowo-Widowiskowa przy al. Grunwaldzkiej jest od lat arena zmagań miejscowych ekip. W dopiero co rozpoczętej kampanii swój udział zgłosiło 9 zespołów. Są wśród nich m.in. medaliści z minionego sezonu. Wszystkie drużyny najpierw zagrają ze sobą w rundzie zasadniczej, a później wystartuje klasyczna faza pucharowa. Każdy mecz to trzy sety, których zdobycie przekłada się na punkty.

Wzorowy początek zanotowała ekipa Sport SPA Team. Pokonali Merkurego Elbląg i Just 4 Fun. Szczególnie podczas drugiego spotkania brązowi medaliści musieli się sporo napocić, aby triumfować. Mecz był bardzo wyrównany, ale zwycięstwo pozwoliło faworytom udanie rozpocząć walkę w lidze. Komplet punktów ma także na swoim koncie Sisley. Co ciekawe obrońcy tytułu, Oldboys Truso ZNP, nie dali rady Mar-El Instalacje Elektryczne, przegrywając 1:2. Szczegóły i tabela rozgrywek są dostępne tutaj.

Sponsorem rozgrywek jest Salon Łazienkowy Awangarda.

Tekst i fot. MOSiR