Sezon zasadniczy w Piłkarskiej Elbląskiej Lidze Amatorów HYDROBUD został rozstrzygnięty. Teraz najlepsze zespoły czekają na półfinały, natomiast pozostałe wystąpią w ćwierćfinałach. Zobacz zdjęcia.

W 7-zespołowej tabeli najlepszą ekipą okazał się obrońca tytułu – Metrotest, który w 12 meczach wygrał 11 razy i zdobył 59 goli. W składzie złotych medalistów występuje także nowy król strzelców rozgrywek. Radosław Prusak, bo o nim mowa, pokonywał golkiperów aż 28 razy. Na podium tej klasyfikacji znaleźli się także Michał Jaworski z PBG Jankowiak (20 bramek) oraz Jakub Konieczki z ekipy Stokrotek Elbląg i Adam Siemaszko z AS-TRANS. Obaj mają po 12 zdobytych goli.

Na drugim miejscu w lidze uplasował się AS-TRANS. W efekcie, wspólnie z Metrotestem, swoją drogę w pucharach rozpoczną od półfinałów. Drużyny z miejsc 3-6 wystąpią w ćwierćfinałach. Przypomnijmy, że IWO SKRAW TEAM wycofał się z rywalizacji.

W parach ćwierćfinałowych PBG Jankowiak zmierzy się z Elektrykami, a Stokrotki z mekaMMeble. Tutaj rozegrane zostaną po dwa spotkania. W przypadku remisu o awansie będą decydować konkursy rzutów karnych. Zwycięzcy zagrają z Metrotestem i AS-TRANS w półfinałach. O medale najlepsi zagrają w jednym pojedynku.

Szczegóły, klasyfikacja strzelców, tabela i terminarz dostępne są na stronie www.mosir.elblag.eu.

Sponsorem rozgrywek jest firma HYDROBUD.

Tekst i fot. MOSiR