Przed nami kolejny etap rywalizacji w Piłkarskiej Lidze Amatorów HYDROBUD. W ćwierćfinałach poznaliśmy ekipy, które wystąpią w 1/2 finału rozgrywek. Spotkaniom półfinałowym będą jednak towarzyszyć jeszcze większe emocje.

Drużyny z miejsc 3-6 w ligowej tabeli zmierzyły się w 1/4 finału. Będący na najniższym stopniu podium w sezonie zasadniczym PBG Jankowiak, podejmował szósty zespół w tej kampanii, czyli Elektryków. W pierwszym meczu PBG Jankowiak pokonał ich 4:2 i wypracował sobie dwubramkową przewagę przed rewanżem. A ta, okazała się dla nich niewystarczająca, bowiem faworyt znów zanotował zwycięstwo, tym razem triumfując 4:0. Wynik pokazał, który zespół w tej parze był lepszy.

Natomiast w drugim pojedynku Stokrotki Elbląg zremisowały w pierwszym starciu 4:4 z mekaMMeble, jednak wynik został zweryfikowany, jako walkower na korzyść Stokrotek. Ta sytuacja powtórzyła się również w rewanżu, w efekcie poznaliśmy pary półfinałowe.

Na tym etapie wystąpią zespoły z drugiego i pierwszego miejsca w tabeli. Orlik przy ul. Piłsudskiego będzie więc areną zmagań Metrotestu z drużyną Stokrotek oraz AS-TRANS z PBG Jankowiak. Zwycięzcy półfinałów zmierzą się o złoto, a przegrani powalczą o brązowe medale. Półfinały startują dziś, 17 maja, a mecze rewanżowe zaplanowane zostały ma poniedziałek, 22 maja.

Szczegóły rozgrywek dostępne są na naszej stronie w zakładce “Wydarzenia“.

Sponsorem Piłkarskiej Ligi Amatorów MOSiR jest firma HYDROBUD Deweloper.

Tekst i fot. MOSiR