Październik na Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR dostarczy nam dużo sportowych emocji. Do Elbląga zawitają reprezentacje Polski i Argentyny w piłce ręcznej kobiet, EKS Start rozegra dwa spotkania, a parkiet zapłonie dzięki kolejnej edycji Baltic Cup. Będzie również muzycznie za sprawą Koncertu Papieskiego. Odbędą się, jak co roku, Targi Pracy i Turniej Charytatywny Służb Mundurowych. Będzie w czym wybierać!

Baltic Cup – let’s dance together

23. Międzynarodowy Festiwal Tańca ponownie w Elblągu! To już tradycja, że do naszego miasta zjeżdżają się pary taneczne z całego świata, aby walczyć o miano najlepszej w swojej kategorii. Tej edycji będą towarzyszyć dwa inne, równie prestiżowe turnieje: WDSF Rising Stars World Challenge Cup Standard oraz Mistrzostw Europy w tańcach standardowych u-21.

Od 20 do 22 października na elbląskim parkiecie zobaczyć będzie można zarówno początkujących tancerzy, jak również zawodników, dla których taniec jest esencją życia. Publiczność będzie mogła podziwiać występy tancerzy w różnych kategoriach wiekowych.

Bilety do nabycia bezpośrednio w kasie lub stronie internetowej CSE Światowid, a w dniu turnieju w kasie Hali Sportowo-Widowiskowej.

EKS Start Elbląg zagra u siebie

W październiku nasze szczypiornistki rozegrają dwa mecze w Elblągu. Rywalkami będą zawodniczki MKS FunFloor Lublin i Młyny Stoisław Koszalin. Na ten moment dziewczyny zajmują ósme miejsce w tabeli i będą musiały się mocno zmobilizować, aby wygrać oba spotkania. Trzymamy mocno kciuki i mamy nadzieję, że zwycięstwo w Koszalinie naładowało je pozytywną energią i wiarą, że wszystko jest możliwe. Przyjdźcie i kibicujcie naszym! Bilety do nabycia na stronie internetowej klubu lub dniu meczu w kasie Hali Sportowo-Widowiskowej.

EKS Start Elbląg vs MKS Lublin – 4 października o godzinie 18:00

EKS Start Elbląg vs Młyny Stoisław Koszalin – 28 października o godzinie 18:00

Elbląskie Targi Pracy i Edukacji

Szukasz pracy? Zastanawiasz się na kierunkiem dalszego kształcenia, a może poszukujesz pracowników? Przed nami kolejna edycja Elbląskich Targów Pracy i Edukacji, w której warto wziąć udział. Wydarzenie skierowane jest do osób poszukujących pracy, przedsiębiorców, bezrobotnych, uczniów i studentów. Oferty pracy w regionie i za granicą, oferty szkoleń i kursów, doradztwo zawodowe i wiele więcej!

24.10.2023 r. w godzinach od 09:00 do 15:00

Formularz zgłoszeniowy dla wystawców do pobrania na stronie internetowej Powiatowego Urzędu Pracy w Elblągu

Koncert z okazji XXII Dni Papieskich

Serdecznie zapraszamy mieszkańców na elbląskie obchody XXII Dni Papieskich, które odbędą się 26 października, o godz. 17.00 w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Al. Grunwaldzkiej 135.

Podczas Gali tradycyjnie już wręczona zostanie nagroda TUUS 2023, czyli nagroda Biskupa Elbląskiego dla osób lub instytucji zaangażowanych w Diecezji Elbląskiej w promocję człowieka, pracę charytatywną oraz działalność edukacyjno-wychowawczą zgodne z nauczaniem papieża św. Jana Pawła II. Obchody uświetni koncert Elbląskiej Orkiestry Kameralnej pod batutą Andrzeja Borzyma. Koncert nosi tytuł „Świat musicali i muzyki filmowej”. Solistka: Anastazja Simińska, aranże: Adam Pietrzak.

Turniej charytatywny służb mundurowych

Natomiast, 6 października HSW opanują miłośnicy piłki nożnej, a wszystko za sprawą Charytatywnego Halowego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Elblągu. Zawody zorganizowane zostaną przez Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów w Elblągu, a ich uczestnikom przyświeca szczytny cel. Dochód z wpisowego zostanie przeznaczony na leczenie policjanta Waldka Głodnickiego. Początek zmagań piłkarskich od godz. 9:00.

Polska kontra Argentyna, czyli wizyta szczypiornistek w Elblągu

Reprezentacje kobiet w piłce ręcznej z Polski i Argentyny zawitają do Elbląga!Już od 9 do 14 października na Hali Sportowo-Widowiskowej odbywać się będą treningi obu reprezentacji w ramach przygotowania do zbliżających się Mistrzostw Świata. Zawodniczki rozegrają również dwa mecze towarzyskie, które pozwolą na poznanie przeciwnika. Co więcej w spotkaniach towarzyskich z Argentyną zobaczymy zawodniczkę z naszego lokalnego klubu EKS Start Elbląg, która otrzymała powołanie do reprezentacji Polski – Nikolę Głębocką (obrotową). Bądźcie z nami i wspierajcie naszą drużynę! Takiego wydarzenia nie można przegapić.

12.10 – mecz towarzyski Polska – Argentyna godz. 17:00

14.10 – mecz towarzyski Polska – Argentyna godz. 20:45

Bilety na mecze towarzyskie do nabycia na stronie eventim.pl.

Tekst MOSiR