Za nami druga runda nowego sezonu 2022/2023 w Biegach na Orientację. Tym razem uczestnicy imprezy znajdowali punkty zlokalizowane w parku Kajki. Zobacz zdjęcia.

Troje dzieci stoi z medalami w parku

W tym sezonie Biegi na Orientację mają nieco inny charakter, skupiony bardziej na aktywnym spędzeniu czasu na świeżym powietrzu. Nie jest prowadzona klasyfikacja generalna, upraszczamy też zapisy, które od teraz będą tylko i wyłącznie w dniu zawodów, w biurze zawodów. Rozegrane zostaną 4 imprezy zgodnie z porami roku: jesienna, zimowa, wiosenna i letnia. Dla najlepszych będziemy mieli medale na każdych zawodach, a dla każdego uczestnika będzie przygotowany okolicznościowy dyplom.

Jesienny wygląd parku Kajki szybko przybrał zimowe barwy za sprawą padającego śniegu, który wprowadził świąteczny klimat na licznych w tym miejscu choinkach i tylko pozostało wypatrywać świętego Mikołaja. Szukało go – a konkretnie punktów kontrolnych – niespełna 50 osób, które biegiem, chodem oraz spokojnym spacerkiem znajdowały kolejne lampiony. Pomocą w ich odnalezieniu służyła szczegółowa mapa parku.

Każda kategoria wiekowa miała swoją trasę do pokonania i, w zależności od wieku oraz ilości punktów, liczyła ona od 1 do 2 km. Cieszył liczny udział dzieci, które z uśmiechami na twarzach zaliczały w towarzystwie swoich rodziców kolejne punkty kontrolne.

Biuro zawodów mieściło się w okolicach skrzyżowania ulic Kajki i Piłsudskiego, przy siłowni na świeżym powietrzu. Zawodnicy startowali zgodnie z przepisami Polskiego Związku Orientacji Sportowej. Za zajęcie trzech pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach wiekowych zawodniczki i zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale MOSiR oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Janinę Banach.

Pełne wyniki dostępne tutaj

Kolejna runda w Biegach na Orientację zostanie rozegrana w kwietniu 2023 r. Start planowany jest na godzinę 10. Data i miejsce zawodów będzie podane tydzień przed biegami. Zgłoszenia do zawodów będą przyjmowane 30 minut przed startem imprezy w biurze zawodów. Więcej informacji, wyniki, oraz zdjęcia można znaleźć na stronie internetowej MOSiR-u.

Tekst i fot. MOSiR