O HS-W

Baseny
Przed nami rowerowy weekend
Hale
Lodowisko Helena
Tor Kalbar
Boiska piłkarskie
Przystanie
Strefy Skate

Hala Sportowo-Widowiskowa MOSiR
Al. Grunwaldzka 135
82-300 Elbląg

Sekretariat
tel. 55 625 62 00
sekretariat@hsw.elblag.pl

Kierownik
tel. 55 625 62 05
sekretariat@hsw.elblag.pl

Recepcja sportowa
tel. 55 625 62 12
sekretariat@hsw.elblag.pl

Hala Sportowo-Widowiskowa przy al. Grunwaldzkiej 135 w Elblągu to największy tego typu obiekt sportowy w mieście. Jego oficjalne otwarcie nastąpiło w 2007 roku. Od tego momentu hala sportowa stała się gospodarzem wielu imprez, targów i koncertów.

W hali znajduje się wiele funkcjonalnej przestrzeni. Najważniejszym punktem obiektu jest płyta główna, czyli boisko, o wymiarach 29,5×54,5 m. Otaczają ją trybuny z dostępem do 2066 miejsc siedzących. Swoje mecze rozgrywają tu piłkarki ręczne EKS Start Elbląg, rywalizujące w PGNiG Superlidze kobiet. Na sali judo trenują młodzi adepci tej dyscypliny sportu, a w sali tenisa stołowego treningi i mecze rozgrywają zawodnicy EKS Mlexer Elbląg.

Hala dysponuje sprzętem pozwalającym na prowadzenie rozgrywek sportowych w piłkę ręczną, piłkę siatkową, piłkę nożną, koszykówkę, tenisa ziemnego, ale także umożliwiającym organizację imprez kulturalno-rozrywkowych. W elbląskim obiekcie koncertowały już największe gwiazdy i zespoły polskiej sceny muzycznej, nie zabrakło także sporej dawki humoru, podczas występów artystów kabaretowych. Oprócz boiska w hali znajdują się liczne pomieszczenia gospodarcze i biura. Swoją siedzibę mają tutaj Szkoła Squasha Score, wraz z salami do gry oraz Elbląski Klub Sportowy Start, którego drużyna piłkarek ręcznych na co dzień rywalizuje w PGNiG Superlidze kobiet. Na sali judo trenują adepci tej dyscypliny. W sali tenisa stołowego treningi i mecze rozgrywają zawodnicy i zawodniczki EKS Mlexer Elbląg.