Podczas ostatniej popołudniowej wycieczki w ramach ‘’Wakacji z MOSiR-em” wjedziemy do Milejewa od mniej znanej strony. Ruszamy we wtorek 22 sierpnia o godzinie 17.00 z ronda Bitwy pod Grunwaldem.

Pierwsze kilometry trasy będą prowadziły starą drogą nr 7 Janowa Pomorskiego Zobacz mapę – 37 km. Stamtąd ruszymy nową drogą w kierunku Przezmarka i Milejewa. Natomiast droga powrotna będzie wiodła przez Piastowo i Elbląg-Dąbrowę.

Każdy z rowerzystów i rowerzystek powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę i klucze. Szczególnie zalecamy posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę, w związku z tym prosimy pamiętać o ubraniu się stosownie do pory roku. Na trasie pojawi się asfalt różnej jakości oraz odcinek drogi szutrowej. Profil trasy jest pagórkowaty, więc sprawdzą się rowery wyposażone w przerzutki.

Tempo jazdy będzie spokojne, w granicach 15 km/h, dopasowane do długości trasy, warunków terenowych i pogody. W trakcie wycieczki przewidywane są krótkie przerwy na jedzenie czy robienie zdjęć. Dłuższy postój będzie w Milewie, gdzie obejrzymy panoramę miejscowości z mniej znanej strony.

Dzięki wsparciu Gminy Elbląg obchodzącej w tym roku swoje 50-lecie na uczestników wycieczki będą czekały lody w Przystani Elbląg Grupy Wodnej, gdzie zakończymy naszą imprezę. Do udziału w wycieczce organizatorzy zapraszają całe rodziny. Czas trwania imprezy to około 3 godzin. Udział w wycieczce jest bezpłatny.

Ruszamy we wtorek 22 sierpnia o godzinie 17.00 z ronda Bitwy pod Grunwaldem.