Tor Wrotkarski Kalbar ponownie był gospodarzem zawodów na hulajnogach i rowerkach biegowych. Podczas „Kalbara na okrągło” wystartowali jednak także i ci, którzy lubią jeździć na rolkach. Wśród uczestników znaleźli się najmłodsi, młodzież oraz dorośli. Zobacz zdjęcia.

Grupa dzieci na torze wrotkarskim

„Kalbar na okrągło” to kolejna w te wakacje odmiana popularnej Hulaj-Nóżki. Te zawody to kapitalna zabawa przede wszystkim dla najmłodszych, którzy nie tylko mogą aktywnie spędzić czas w bezpiecznych warunkach, ale i rywalizować miedzy sobą. W każdej kategorii były wręczane medale, a trójka najszybszych otrzymała pamiątkowe statuetki.

Dzieci rywalizowały oczywiście na rowerkach biegowych i pokonały 150 metrów. Po chwili na trasę ruszyły hulajnogi, które jeździły na dystansie 250 i 333 metrów (czyli jedno okrążenie toru). Dalej na starcie pojawiły się rolki, a ich użytkownicy wybrali się na trasę jednego okrążenia. Natomiast dorośli zmierzyli się tylko na rolkach, jadąc na dwa okrążenia. W tej kategorii nagrody przyznano oddzielnie kobietom i mężczyznom.

Szczegóły imprez w ramach Wakacji z MOSiR-em są dostępne tutaj.

Tekst i fot. MOSiR