W niedzielę, 3 grudnia, na Lodowisku Helena zapanował prawdziwie świąteczny klimat. Mieszkańcy bawili się na „Mikołajkach na lodzie” zorganizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Atmosferę udoskonaliły dekoracje, konkursy, strefa animacji dla dzieci i gość specjalny. Zobacz fotorelację z wydarzenia.

Stało się już tradycją, że w okolicy Mikołajek organizowane są w naszym mieście różne imprezy. Jedną z nich, która wpisała się w miejski kalendarz, są „Mikołajki na lodzie”. Wydarzenie, które powoli zbliża nas do Świąt i wprowadza w świąteczną atmosferę. W holu czekał kącik animacji, w którym dzieci mogły wykonać własnoręcznie przygotowane ozdoby i kartki świąteczne. Była przygotowana również strefa dekoracyjna do zdjęć, z balonową ścianką, mikołajowym tronem i świecącą ramką Piekarczyka.

– „Mikołajki na lodzie”, to już nasza tradycja. Ponownie zaskoczyliśmy uczestników kilkoma nowymi elementami. Przez 1,5 godziny elblążanie oddali się świątecznemu szaleństwu. Dopisała frekwencja, co pokazuje, że mieszkańcy są spragnieni tego typu wydarzeń – mówi Natalia Szrama, kierownik Działu Organizacji Imprez i Marketingu MOSiR.

DJ z głośników puszczał największe świąteczne hity, które podgrzewały atmosferę. Uczestnicy spisali się na medal i w większości mieli przygotowane świąteczne elementy, ale co najważniejsze, zabrali ze sobą dobry humor. Nie zabrakło również gościa specjalnego, czyli Mikołaja, który rozdawał słodycze i pozował do zdjęć. Elblążanie chętnie brali udział w grach, zabawach i konkursach, w których trzeba było wykazać się podstawową wiedzą o świętach, znajomością tytułów piosenek i zręcznością.

– Lubimy to wydarzenie, bo gromadzą się na nim osoby w każdym wieku. Bawiły się z nami rodziny z dziećmi, grupy młodzieży, pary zakochanych i dziadkowie z wnukami. Każdy z uśmiechem na ustach wkroczył w ten świąteczny czas – mówi Natalia Szrama.

Więcej informacji o bieżących wydarzeniach znajdziesz na stronie www.mosir.elblag.eu.

Tekst i foto. MOSiR