Trwają przygotowania do jednej z najbardziej popularnych imprez biegowych w Elblągu. Równo za miesiąc, 11 listopada, Narodowemu Dniu Niepodległości będzie towarzyszył bieg prowadzący ulicami miasta. Dołącz do wspólnego świętowania i zapisz się na VIII Elbląski Bieg Niepodległości już teraz.

Podczas biegu w aktywny sposób wspólnie upamiętniamy odzyskanie niepodległości przez Polskę, po 123 latach zaborów. Na ulicach Elbląga oglądamy grupy kibiców oraz rywalizujących biegaczy, którzy przyozdabiają swoje stroje biało-czerwonymi emblematami, pokazując piękny manifest patriotyzmu.

Imprezę zainauguruje Mały Bieg Niepodległości, który wystartuje na 6 dystansach: 50, 100, 200, 300, 400 i 500 m. Dzieci pobiegną ulicami Wodną i Bulwarem Zygmunta Augusta. Start Biegu Głównego na dystansie 10 km będzie ustawiony na ulicy Wodnej, w pobliżu Galerii EL. Później uczestnicy, podobnie jak przed rokiem, pobiegną ulicami: Wałowa, Stoczniowa, Królewiecka, Pocztowa, Armii Krajowej, 12 Lutego, Hetmańska, Tysiąclecia, Rycerska, Wigilijna, Zamkowa, Wapienna, Bulwar Zygmunta Augusta, a meta będzie znajdować się także na ul. Wodnej. Uczestnicy biegu będą mieli do pokonania 3 pętle, po 3,3 km, w maksymalnie 1 godzinę i 30 minut. W tym samym czasie odbędzie się także rywalizacja 3-osobowych sztafet, w której każdy zawodnik będzie miał do pokonania jedną pętle.

W tym roku w Biegu Głównym obowiązuje limit 999 uczestników, zaś w Małym Biegu limit najmłodszych biegaczy wynosi 500 zawodników i zawodniczek. Wpisowe w biegu na 10 km i rywalizacji sztafet to 50 zł od osoby za pakiet startowy, natomiast w biegu dzieci opłata wynosi 20 zł.

Zgłoszenia do VIII Elbląskiego Biegu Niepodległości na 10 km, Sztafet oraz Małego Biegu Niepodległości będą przyjmowane jedynie za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej elektronicznezapisy.pl do 7 listopada 2022 r. do godz. 23:59. Po tym terminie dopisanie się do listy startowej nie będzie możliwe.

Na stronie z zapisami istnieje możliwość zakupu koszulek technicznych dla dzieci (w rozmiarach: 110-116 cm, 122-128 cm, 134-140 cm, 146-152 cm) i dla dorosłych (w rozmiarach od S do XXL). Organizator gwarantuje możliwość zakupu koszulki tylko do 31 października 2022 r. Koszt zakupu koszulki wynosi 30 zł.

Trenuj z Team Karaś Elbląg

W osiągnięciu dobrego czasu podczas VIII Elbląskiego Biegu Niepodległości pomoże Wam elbląska grupa miłośników biegania w terenie – Team Karaś Elbląg, która trzy razy w tygodniu organizuje bezpłatne treningi. Jesienią spotkania odbywają się w poniedziałki, środy oraz piątki o godzinie 18:30 na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Saperów. W zajęciach mogą wziąć udział zarówno początkujący, średniozaawansowani, ale także bardziej doświadczeni biegacze. Każdy uczestnik treningu może liczyć na miłą i przyjazną atmosferę oraz fachową pomoc w przygotowaniach. Jeżeli i Ty chciałbyś zacząć albo kontynuować swoją przygodę z bieganiem, te spotkania są właśnie dla Ciebie.

Organizatorami VIII Elbląskiego Biegu Niepodległości są: Urząd Miejski w Elblągu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Elbląga – Witold Wróblewski.

Tekst i fot. MOSiR