Funkcjonujące na terenie Elbląga baseny – Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka oraz Kryta Pływalnia – każdego dnia goszczą setki mieszkańców. Ich uwagę przykuwa nie tylko podstawowa funkcja pływalni, ale także szeroka oferta ćwiczeń w wodzie, nauka pływania oraz tematyczne wydarzenia. Szczególnie Dolinka stała się popularnym miejscem na spędzania wolnego czasu z rodziną i przyjaciółmi, z uwagi na znajdujące się tam urządzenia rekreacyjne oraz relaksacyjne.

Dzięki wielofunkcyjności Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka każdy odwiedzający może kompleksowo skorzystać ze strefy sportowej, rekreacyjnej oraz relaksu. Znajdujący się tam nowoczesny basen sportowy posiada 8 torów o głębokości 1,3 m do 1,9 m, a strefa rekreacyjna wyposażona jest w m.in. leżanki z hydromasażem, bicze wodne, wielopunktowe masaże ścienne oraz wodny plac zabaw. Ponadto, za dodatkową opłatą, można zażyć sesji w trzech rodzajach saun: suchej, parowej i biosauny.

Kryta Pływalnia, oprócz funkcji rekreacyjno-sportowej, jest także miejscem nauki i doskonalenia pływania dla dzieci i młodzieży prowadzonej przez MOSiR, a także w ramach powszechnej nauki pływania dla uczniów z elbląskich szkół. Tutaj każdy uczestnik może liczyć na fachową pomoc kadry instruktorskiej oraz wesołą atmosferę. Basen przy ul. Robotniczej jest także miejscem szkoleń ratowników WOPR, nurków oraz zawodników z klubów pływackich.

Od poniedziałku do soboty Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka oraz Kryta Pływalnia są również miejscem spotkań uczestników programu „Aktywuj się z MOSiR-em”. Sympatycy aktywności w wodzie korzystają z różnorodnych zajęć typu aquafitness, dzięki którym usprawniają swoją sylwetkę oraz polepszają ogólną kondycję swoich organizmów. Szczegóły programu można znaleźć na stronie mosir.elblag.eu.

  • Centrum Rekreacji Wodnej „Dolinka” (ul. Moniuszki 28)

– Poranki z Aqua Fitness (poniedziałek i środa 9:30)
– Aqua Turbo (wtorek 20:00)
– Aqua Long (czwartek 20:00)

  • Kryta Pływalnia (ul. Robotnicza 68)

– Aqua Fitness (poniedziałek 20:00)
– Aqua Turbo (środa 20:00)
– Aqua Long (piątek 20:00)
– Aqua Senior (sobota 11:00 i 12:00)

Ukrytą zaletą obiektów jest także ich konstrukcja i wyposażenie, które pozwalają na organizację zawodów sportowych oraz tematycznych wydarzeń. Dzięki temu Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji może zapraszać wszystkich mieszkańców Elbląga na dyskotekowe „Andrzejki w Wodzie”, „Rodzinną Noc na Dolince” czy pełen pozytywnej energii „Maratony Aqua Fitness”. Z kolei dzieci i młodzież mogą zdobywać swoje pierwsze medale i nagrody podczas zawodów sportowych takich jak np. „Aquathlon” czy „Pływacka Sztafeta Niepodległości”. W CRW Dolinka regularnie pojawiają się także dmuchane tory przeszkód, które są świetnym urozmaiceniem czasu spędzonego na basenie i każdorazowo przyciągają tysiące osób w każdym wieku. Warto więc śledzić również profil na Facebooku, gdzie najszybciej pojawiają się wszystkie ważne informacje.

Tekst i fot. MOSiR