Od najbliższego piątku ponownie będziemy mogli zamienić buty na łyżwy i korzystać z tafli Lodowiska Helena przy ul. Karowej. Inauguracyjna ślizgawka będzie bezpłatna, a dodatkowo wspaniałej zabawie będzie towarzyszyć oprawa muzyczna przygotowana przez DJ-a. Zapowiada się muzycznie i dyskotekowo!

Od kilku dni trwa budowanie lodowej tafli, która już w najbliższy piątek (14 października) będzie gotowa ugościć pierwszych miłośników jazdy na łyżwach. Na dzień otwarcia Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował ogólnodostępną ślizgawkę, która rozpocznie się o 18:00 i potrwa do 19:30. Ponadto czekają nas zabawy oraz słodkie upominki dla najbardziej aktywnych.

Podobnie jak w poprzednich latach, decyzją Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego, wejście na lodowisko będzie bezpłatne. Należy jednak pamiętać o konieczności zabezpieczenia się w łyżwy we własnym zakresie. Na terenie lodowiska jest możliwość wypożyczenia łyżew w cenie 10 zł za parę.

Taneczna inauguracja, to nie jedyna atrakcja, jaka w nadchodzącym sezonie czeka na odwiedzających elbląskie lodowisko. Cyklicznie będą odbywały się dyskoteki na lodzie pod nazwą „Ice Party”, prowadzone przez DJ-a, a także inne imprezy muzyczno-rozrywkowe.

Od najbliższej soboty 15 października ogólnodostępne wejścia będą odbywały się w każdy wtorek, czwartek, piątek o 18:00 i 19:00, a w soboty i niedziele w godzinach 12:30, 13:30, 14:40, 15:40 i 16:50. Każda sesja będzie trwała 50 minut. Od pierwszych dni na lodowisko wracają zawodnicy z elbląskich klubów sportowych, a także uczniowie ze szkół w ramach powszechnej nauki jazdy na łyżwach.

Ceny biletów na lodowisko wynoszą odpowiednio:

  • Normalny – 11 zł
  • Ulgowy – 7,50 zł
  • Grupowy (powyżej 15 osób) – 6,50 zł

Dla posiadaczy elbląskiej Karty Dużej Rodziny bilety na lodowisko można kupić w niższych cenach:

  • Normalny – 8,50 zł
  • Ulgowy – 5,50 zł

Oprócz biletów jednorazowych, w ofercie znajdują się także karnety, które można realizować nie tylko w obiekcie Lodowiska Helena, ale również w Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka, Krytej Pływalni oraz Torze Kalbar. Karnetem można opłacić również jednorazowe zajęcia w ramach Aktywuj się z MOSiR-em. Takie rozwiązanie to nie tylko oszczędność, ale także korzyść z kompleksowego korzystania ze wszystkich atrakcji w obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Od ceny doładowania karnetu odejmowana jest zniżka, która może wynieść nawet 50% (im większe doładowanie karnetu, tym większa zniżka). Więcej szczegółów na stronie MOSiR.

Serdecznie zapraszamy w piątek o godzinie 18:00 na pierwszą w tym sezonie ślizgawkę. Wstęp wolny.

Tekst i fot. MOSiR