W powietrzu czuć powoli zbliżającą się wiosnę, to znak aby sezon zimowy na Torze Kalbar dobiegł końca. Ostatnie dwie sesje na torze odbędą się 20 i 21 lutego o godzinie 18:30. Miłośników jazdy na łyżwach w dalszym ciągu zapraszamy do skorzystania z Lodowiska Helena.

Ogólnodostępne ślizgawki, bezpłatne sesje podczas ferii, Ogólnopolskie Zawody dla dzieci w łyżwiarstwie szybkim, treningi elbląskich klubów sportowych czy lekcje w ramach wf-u. Przez 3 miesiące Tor Kalbar był dostępny dla mieszkańców i przyjezdnych, umilając spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Dodatnie temperatury za oknem, niesprzyjająca pogoda, deszczowe dni i zbliżająca się wiosna uniemożliwiają dalszą działalność toru w tym sezonie zimowym i niekorzystnie wpływają na lodową taflę. Również łyżwiarze trenujący na torze zakończyli swój sezon szkoleniowy. W związku z tym zapraszamy wszystkich mieszkańców na dwa ostatnie wieczory łyżwiarskie na torze. W dniach 20 oraz 21 lutego o godzinie 18:30 po raz ostatni będzie można skorzystać ze ślizgawki na Kalbarze. Z sesji będzie można skorzystać w cenie 11 zł za bilet normalny i 7,50 zł za bilet ulgowy. Na miejscu istnieje możliwość wypożyczenia łyżew z wypożyczalni prowadzonej przez Klub Sportowy Orzeł w cenie 10 zł za parę.

Dobra wiadomość jest taka, że po zamknięciu toru będzie on przygotowywany do rozpoczęcia wiosennego sezonu, czyli otwarcia boisk wielofunkcyjnych i infrastruktury umożliwiającej jazdę na rolkach i wrotkach.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i do zobaczenia w kolejnym zimowym sezonie.

Miłośników jazdy na łyżwach w dalszym ciągu zachęcamy do korzystania ze ślizgawek na krytym Lodowisku Helena: wtorki, czwartki, piątki – godz. 18:00 i 19:00; sobota i niedziela: 12:30, 13:30, 14:40, 15:40, 16:50.

Bieżące informacje znajdują się na stronie www.mosir.elblag.eu.

Tekst i fot. MOSiR Elbląg