Minął trzeci tydzień Wakacji z MOSiR-em, podczas którego zaproponowaliśmy mieszkańcom urozmaicony program atrakcji, utrzymany w tematyce sportowo-rekreacyjnej. Zobacz, jak aktywnie spędziliśmy ostatnie dni.

Dwóch chłopców skacze do basenu

Turniej piłki nożnej 3×3

Była to nowość nie tylko dla organizatorów, ale przede wszystkim dla mieszkańców. Doświadczyliśmy  dużo sportowych emocji, efektownych akcji i wyrównanych pojedynków. Mecze kończyły się po upływie 10 minut lub do momentu zdobycia 5 goli, gdyż taki system gry promuje ofensywną piłkę, przez co rywalizacja jest ciekawsza.

Zawody pływackie dla dzieci i młodzieży

W czwartkowy poranek spotkaliśmy się w Centrum Rekreacji Wodnej „Dolinka”, by uroczyście rozpocząć pierwsze, wakacyjne zawody pływackie dla dzieci i młodzieży. Podczas imprezy nie obowiązywał pomiar czasu, gdyż tutaj liczyła się przede wszystkim dobra zabawa. Ponadto każdy, kto podjął się próby wystąpienia w zawodach, otrzymał nagrodę w postaci pamiątkowego medalu oraz słodkiego upominku.

II Wycieczka kajakowa po rzece Elbląg

Kolejna wakacyjna wycieczka kajakowa za nami. Popołudnie w minioną niedzielę sprzyjało wodnej aktywności, w której wzięło udział kilkunastu uczestników. Impreza odbyła się z udziałem przewodnika PTTK w Elblągu, który opowiadał przybyłym o historii napotkanych miejsc i atrakcji. Podczas niedzielnej wyprawy odwiedziliśmy między innymi suwnicę bramową, aleję kotwic oraz elbląski port.

Garmin Iron Triathlon i Aqua Speed

Ponad 500 osób wystartowało w szóstej edycji Garmin Iron Triathlon w Elblągu. Uczestnicy rywalizowali w trzech dyscyplinach: bieganiu, pływaniu i jeździe na rowerze. Na żadnym z dystansów nie brakowało elblążan. Ci wzięli także udział w poprzedzającej tą imprezę zawodach Aqua Speed Open Water Series na rzece Elbląg. W sumie pływaków pojawiło się około 100.

Team Karaś

Przez całe wakacje, w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.30 spotykamy się z Bażantarni, aby biegać wspólnie z Team Karaś Elbląg. Te treningi są dla Ciebie, jeśli myślisz o dobrym i profesjonalnym treningu, z udziałem doświadczonych biegaczy, chciałbyś wziąć udział w zawodach, ale nie chcesz trenować w pojedynkę lub brakuje ci motywacji. Zajęcia przeznaczone są dla każdego, kto lubi się ruszać i chciałbym zadbać o swoją kondycję i sylwetkę.

Tekst i fot. MOSiR