Wkrótce nastąpią najważniejsze rozstrzygnięcia w Awangarda Volley Lidze. Siatkarze, rywalizujący w rozgrywkach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu, przystąpią do gry o medale i poszczególne miejsca. Mecze w fazie pucharowej były pełne emocji.

Po sezonie zasadniczym, 8 z 9 zespołów rozpoczęło zmagania w 1/4 finału. Spotkania ćwierćfinałowe były na wysokim poziomie. Faworyci musieli często wykazywać się umiejętnościami, aby w dwumeczu awansować do półfinałów. MAR-EL Instalacje Elektryczne, lider po pierwszej części, poradził sobie z Merkurym Elbląg. W innych starciach często o zwycięstwie decydowała aktualna forma.

LOGBAR Elbląg pokonał Majora i Przyjaciół 3:0. W rewanżu rywal musiał więc wygrać takim samym stosunkiem, aby w tej parze doprowadzić do złotego seta. Tak właśnie się stało, a zawodnicy Major i Przyjaciele w dogrywce wywalczyli awans. Sisley przegrało w pierwszym występie 1:2 ze Sport SPA Team, ale później efektownie odprawiło ich 3:0.

W półfinałach MAR-EL dwa razy ograło 2:1 Sisley. Oldboys TRUSO ZNP nie dało rady w pierwszym meczu ograć Majora, ale 3:0 w rewanżu, po wyrównanej grze, dało im szansę na obronę tytułu. Spotkania o trzecie miejsce i finał odbędą się 11 marca w Hali Sportowo-Widowiskowej w Elblągu. Zanim jednak zobaczymy 4 najlepsze zespoły, swoje mecze rozegrają także pozostałe ekipy. W najbliższych tygodniach będą one walczyć o miejsca 5-9.

Szczegóły rozgrywek dostępne są na stronie mosir.elblag.eu.

Sponsorem rozgrywek jest Studio Łazienkowe Awangarda.

Tekst i fot. MOSiR