W sobotę na Torze Wrotkarskim Kalbar odbyły się wyjątkowe zawody. Najmłodsi sportowcy wzięli udział w zabawie o sympatycznej nazwie „Hulaj-nóżka”. Dzieci w wieku do 12 lat wystartowały bowiem w wyścigach na rowerkach biegowych oraz na hulajnogach. Zobacz zdjęcia.

Impreza zorganizowana przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu w ramach Wakacji z MOSiR-em przyciągnęła 100 młodych zawodników i zawodniczek, którzy startowali podzieleni na kategorie wiekowe. Na rowerkach biegowych wystartowały dzieci w wieku 0-2 lata. Pokonały razem z rodzicami dystans 150 metrów. Od 3 roku życia mali sportowcy ścigali się już tylko na hulajnogach. Kategoria wiekowa 3-4 lata oraz 5-6 lat miała do pokonania 200 m, natomiast starsi (7-8 lat, 9-10 lat, 11-12 lat) zmagali się na dystansie 333 m, czyli pełne okrążenie na Torze Wrotkarskim Kalbar. Najliczniejszą grupą byli przedstawiciele 9 i 10-latków. Zostali oni podzielenie na dwie grupy – dziewczynki i chłopcy. Po 5 najszybszych osób startowało w finałowym starciu, w którym do pokonania również było jedno okrążenie.

Dla każdego uczestnika przygotowane były pamiątkowe medale i słodycze, a dla najszybszych w danej kategorii – także puchary. Jednak nie miejsce w wyścigach było najważniejsze, a dobra zabawa i aktywny sposób spędzenia wakacyjnego czasu. Tym bardziej, że słoneczna pogoda dopisała.

Zapraszamy do korzystania z pozostałych atrakcji w ramach programu Wakacje z MOSiR-em.       

Tekst i fot. MOSiR