W ramach akcji „Wakacje z MOSiR-em” został rozegrany turniej tenisa ziemnego. Do zawodów na kortach o nawierzchni syntetycznej, które mieszczą się wewnątrz Toru Wrotkarskiego Kalbar, zgłosiło się 11 uczestników, którzy rywalizowali ze sobą w systemie brazylijskim, czyli do dwóch przegranych. Zobacz zdjęcia.

Mecze w rundzie zasadniczej toczyły się do wygranego seta, natomiast od ćwierćfinału do trzech wygranych gemów. Podczas zaciętej i emocjonującej rywalizacji, której przyglądali się także kibice, wiele spotkań nie kończyło się szybkim 6:0, ale walka toczyła się o każdy gem.

Turniej zakończył się już po zachodzie słońca i ostatnie mecze toczyły się z wykorzystaniem sztucznego oświetlenia. Ostatecznie po rozegraniu wszystkich spotkań triumfatorem turniej został Marcin Karwacki, który w finale pokonał Mateusza Wysockiego 6:4. Trzecie miejsce zajął Maciej Kubiak, z którym walki nie podjął Sebastian Sarnecki i skreczował.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim zawodników za sportową walkę i zachowywanie zasad fair play. Zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych, darmowych imprezach organizowanych w ramach programu „Wakacje z MOSiR-em”.

Tekst i fot. MOSiR