Kilkuset judoków w wieku od 11 do 20 lat w najbliższy weekend przyjedzie do Elbląga, by wziąć udział w JUDO CAMP “Szlifujemy talenty – poszukujemy mistrza”.

Młodzi zawodnicy będą trenowali pod okiem Waldemara Legienia dwukrotnego mistrza olimpijskiego w judo. Honorowy patronat nad imprezą objął prezydent Elbląga Witold Wróblewski. Impreza ta wraca po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Tegoroczna już dziesiąta edycja odbędzie się w dniach 6-8.01 w hali sportowo-widowiskowej przy. al. Grunwaldzkiej.

Wydarzeniem towarzyszącym Judo Camp jest akcja “stop zwolnieniom z WF”, która odbędzie się już dziś t/j w czwartek (5.01). Uczniowie klas Vi-VIII elbląskich szkół podstawowych wezmą udział w zajęciach, które poprowadzi znakomity zawodnik, trener, dwukrotny mistrz olimpijski (Seul 1988, Barcelona 1992) Waldemar Legień. Pokazowa lekcja rozpocznie się o godz. 9 i potrwa 45 min. Organizatorzy z UKS Olimpia Judo Elbląg spodziewają się nawet 600 uczestników z Polski, Czech, Litwy i Estonii. Trenerem prowadzącym konsultacje techniczne będzie sam mistrz olimpijski.

Odbędą się również specjalistyczne seminaria dla trenerów. Judo w Elblągu cieszy się dużą popularnością. Tę dyscyplinę sportową uprawia ponad 400 zawodniczek i zawodników w pięciu klubach. W 2022 roku siedmiu judoków elbląskich co miesiąc otrzymywało stypendia sportowe ufundowane przez prezydenta miasta Elbląg Witolda Wróblewskiego za osiągnięte wyniki na arenach międzynarodowych, jak i w krajowym współzawodnictwie sportowym.

Tekst Dziennik Elbląski, fot. MOSiR