To były dwa emocjonujące spotkania. W obu meczach finałowych 12. edycji Piłkarskiej Elbląskiej Ligi Amatorów HYDROBUD nie brakowało efektownych parad bramkarzy, goli i zwrotów akcji. Najlepszą ekipą rozgrywek została, po raz pierwszy, drużyna PBG Jankowiak. Zobacz zdjęcia.

Sezon na Orlikach przy ul. Mickiewicza i Piłsudskiego trwał od października poprzedniego roku. Wtedy to rozegrana została runda jesienna ligi, natomiast w kwietniu i maju wszyscy uczestnicy zmierzyli się ze sobą w meczach rewanżowych. Aby uatrakcyjnić rywalizację, po zakończeniu sezonu zasadniczego, odbyła się faza play-off, w której najlepsi rozpoczęli od półfinałów.

Gdy wyłoniono cztery ekipy na szczeblu 1/2 finału, wystartowała walka o awans do najważniejszego pojedynku tej imprezy. Metrotest i AS-TRANS zajęli odpowiednio pierwsze i drugie miejsce w tabeli, więc byli faworytami tych starć. Jednak urok systemu pucharowego jest taki, że często najlepsi muszą uznać wyższość rywala. Stokrotki Elbląg ograły w dwumeczu Metrotest po rzutach karnych 3:1, a PBG Jankowiak pokonał AS-TRANS 6:4. Co ciekawe zwycięska ekipa przegrywała w rewanżu trzema bramkami, ale odrobiła dystans.

W zawodach o trzecie miejsce Metrotest prowadził po pierwszej części z AS-TRANS 1:0. Gola strzelił najskuteczniejszy piłkarz rozgrywek Radosław Prusak. W drugiej odsłonie dwa szybkie trafienia rywala, za sprawą Tomasza Nowickiego i Adama Siemaszki, mogły dać temu zespołowi brązowe medale. Jednak przed zakończeniem gry trafił Maciej Zając i doprowadził do dogrywki, w której gola na wagę zwycięstwa strzelił Mateusz Całka.

Finał był bardziej wyrachowany. PBG Jankowiak długo próbował ograć defensywę Stokrotek. W pierwszej części trafił Michał Jaworski. Później ten zawodnik podwyższył stan rywalizacji. Emocje pojawiły się jednak w końcówce, gdy gola zdobył Grzegorz Sosnowski. Jednym z bohaterów finału był także bramkarz PBG Kacper Stankiewicz, który obronił kilka trudnych strzałów. Stokrotki ruszyły do ataków, ale Jankowiak utrzymał prowadzenie w finale i zdobył upragnione złoto.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom naszych rozgrywek za udział oraz gratulujemy najlepszym. Przypominamy, że wręczenie nagrody dla króla strzelców, medali i pucharów odbędzie się w niedzielę, 4 czerwca, na scenie Placu Jagiellończyka, podczas XIV Biegu Piekarczyka, około godziny 13:00.

Sponsorem Piłkarskiej Elbląskiej Ligi Amatorów MOSiR jest firma HYDROBUD.

Wyniki finału:

Mecz o 3. miejsce: Metrotest – AS-TRANS 3:2 dog. (1:0, 2:2)

Finał: PBG Jankowiak – Stokrotki Elbląg 2:1 (1:0)

Skład mistrzowskiej drużyny PBG Jankowiak: Grzegorz Jankowiak, Chrigui Sla, Sebastian Dziedziewicz, Michał Jaworski, Karol Maszka, Grzegorz Megger, Bartłomiej Rostankowski, Kacper Stankiewicz, Karol Stankiewicz, Adrian Tytek, Kamil Zdziech, Piotr Szalewski, Bartosz Hordejuk, Jakub Rodzik, Jakub Sznajder.

Więcej szczegółów na temat rozgrywek na stronie www.mosir.elblag.eu.

Tekst i fot. MOSiR