W środę (19 października) odbył się IV Wielki Test Wiedzy o Elblągu organizowany przez Elbląską Gazetę Internetową portEl.pl i Centrum Spotkań Europejskich “Światowid”. W “stacjonarnej” wersji testu – a równolegle odbyła się internetowa – udział wzięło 100 osób, a najlepszy okazał się Marek Kamm, który zdobył 45 punktów na 60 możliwych.

Marek Kamm na co dzień pełni obowiązki instruktora sportu w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Elblągu.
fot. Anna Dembińska (portEl.pl)

To był wieczór pełen emocji. Marek Kamm, zwycięzca Testu, nie mógł uwierzyć w swoją wygraną. – Jestem w szoku. Brałem udział w trzech poprzednich edycjach Testu, trafiło się szóste miejsce, potem ósme. W ubiegłorocznym Teście wypadłem najsłabiej, byłem poza pierwszą dziesiątką. Ale zwycięstwo? Tego się nie spodziewałem – powiedział nam tuż po ogłoszeniu wyników.

Jak przyznał, interesuje się historią Elbląga wyłącznie hobbystycznie. – Jestem zdumiony, że udało mi się zająć pierwsze miejsce. Wyprzedziłem osoby, które znają się na historii Elbląga dużo lepiej. Nie przygotowywałem się też jakoś specjalnie do Testu, ale co tydzień, regularnie rozwiązuję quizy zamieszczane na portEl.pl. W tegorocznym Teście nie było też wielu pytań dotyczących historii sportu elbląskiego, bo na tym polu jestem laikiem – mówi Marek Kamm.

Zwycięzca IV Wielkiego Testu Wiedzy o Elblągu otrzymał laptop o wartości 3 tys. zł, ufundowany przez prezydenta Elbląga. Laureat drugiego miejsca tablet z zestawem słuchawkowym o wartości 2000 zł, ufundowany przez marszałka województwa, a zdobywca trzeciego miejsca smartfon o wartości 1000 zł ufundowany przez Radę Miejską w Elblągu. Osoby, które zajęły miejsca od 1 do 10 otrzymały po voucherze do serwisu NaWynos o wartości 50 zł każdy oraz nagrody książkowe.

Wyniki testu on-line znajdziecie w tym linku.

Sponsorami IV Wielkiego Testu Wiedzy o Elblągu były firmy: Delta, OPEGiEKA oraz Schmid Energy Solutions.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: prezydent Elbląga Witold Wróblewski, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin oraz Rada Miejska w Elblągu.

Opracowano na podstawie portEl.pl