W środę (19 października) w Hali Sportowo-Widowiskowej odbyły się 16 Targi Pracy i Edukacji. Swoją ofertę prezentowało 75 wystawców z różnych branż. Targi cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, odwiedziło je setki elblążan w różnym wieku.

Targi Pracy to inicjatywa o 26-letniej tradycji, od 7 lat wzbogacona o ofertę edukacyjną elbląskich szkół ponadpodstawowych. Jest to okazja do spotkań pracodawców z osobami zainteresowanymi zatrudnieniem oraz instytucji edukacyjnych z młodzieżą i dorosłymi poszukującymi ofert kształcenia. W bieżącym roku ich realizację włączono do przedsięwzięć Warmińsko – Mazurskiego Tygodnia Kariery.

W ramach tegorocznych targów 75 wystawców przedstawiło ponad 1500 ofert pracy w różnych dziedzinach. Były m.in. oferty pracodawców i agencji zatrudnienia, organizacji pozarządowych, instytucji kierujących swoje działania do osób niepełnosprawnych oraz instytucji wspierających przedsiębiorczość. Swoje propozycje edukacyjne dla ósmoklasistów zaprezentowały także elbląskie szkoły ponadpodstawowe, zaś dla chcących kontynuować naukę na poziomie wyższym i w ramach kształcenia ustawicznego – uczelnie i jednostki szkolące. Podczas targów funkcjonował także punkt informacyjno-konsultacyjny dla obywateli Ukrainy.