Mistrzostwa Polski w tańcach standardowych i latynoamerykańskich, które odbędą się w Elblągu w dniach 25 i 26 marca br. to bez wątpienia najważniejsza impreza taneczna w pierwszym półroczu roku 2023. Na elbląskim parkiecie zobaczymy najlepszych polskich tancerzy! Zapraszamy miłośników tańca do kibicowania tancerzom.

Mistrzostwa Polski w tańcach standardowych i latynoamerykańskich zapowiadają się bardzo emocjonująco. Zawodnicy, których w ostatni weekend marca zobaczymy w Elblągu to absolutna czołówka taneczna w Polsce! Oznacza to, że poziom sportowy prezentowanych przez uczestników Mistrzostw będzie naprawdę bardzo wysoki.

Co ważne, uczestników Mistrzostw Polski w tańcach standardowych i latynoamerykańskich oceniać będą profesjonalni sędziowie z Polski i z zagranicy. Tancerze z całą pewnością będą chcieli zaprezentować maksimum swoich technicznych umiejętności, dzięki czemu prezentacje taneczne dostarczą widzom niezapomnianych wrażeń, emocji i wzruszeń.

Na podkreślenie zasługuje fakt, że patronem Mistrzostw Polski w tańcach standardowych i latynoamerykańskich został Polski Komitet Olimpijski – z uwagi na fakt, że współorganizatorem Mistrzostw jest Polski Związek Sportu Tanecznego, którego siedzibą jest Elbląg.

Jest dla nas, organizatorów powód do zadowolenia i dumy – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, który również pełni funkcję Prezesa Polskiego Związku Sportu Tanecznego. – Jednocześnie chciałbym podkreślić, że dzięki utworzeniu Polskiego Związku Sportu Tanecznego, który jest wpisany na listę Ministerstwa Sportu polskich związków sportowych nasze Mistrzostwa będą w tym roku wyjątkowe dla ich uczestników oraz dla widzów.

Przypomnijmy, że organizacja zawodów rangi mistrzostw Polski przez polski związek sportowy pozwala nie tylko na nadawanie tytułów Mistrza Polski, ale wiąże się z takim przywilejem jak możliwość odgrywania hymnu narodowego.

Zapraszamy do udziału w tym wyjątkowo tanecznym weekendzie! Przypominamy: Mistrzostwa Polski w tańcach standardowych i latynoamerykańskich odbędą się 25 i 26 marca br. w hali sportowo-widowiskowej przy al. Grunwaldzkiej.

Bilety na Mistrzostwa Polski w tańcach standardowych i latynoamerykańskich można nabyć:
• online – bilet.swiatowid.elblag.pl
• w kasie Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Kasa jest czynna od poniedziałku do piątku od godz. 14.30 do 20.30 (lub 15 minut przed pierwszym seansem). W soboty i niedziele od godz. 11:30 do 20:30
• w biletomacie znajdującym się w holu CSE „Światowid” w Elblągu (płatność kartą) w godz. 8:00-21:00

Organizatorem Mistrzostw Polski w tańcach standardowych i latynoamerykańskich jest Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu i Polski Związek Sportu Tanecznego.
Patronat Honorowy: Polski Komitet Olimpijski, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin oraz Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Tekst i fot. Organizator