Po raz dziewiąty w Elblągu zorganizowany zostanie międzynarodowy turniej sambo. W sobotę (25 maja) na elbląskiej macie zobaczymy zmagania ponad stu zawodników z kraju i zagranicy. Wstęp na imprezę jest wolny.

Już po raz dziewiąty w naszym mieście zorganizowany zostanie Międzynarodowy Turniej Sambo. W tym roku impreza zorganizowana zostanie pod hasłem “Sambo – sport, który łączy pokolenia”. Zawody odbędą się w sobotę, 25 maja, w Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR przy al. Grunwaldzkiej 135. Początek walk zaplanowano na godz. 11.00, natomiast zakończenie zawodów przewidzine jest na godz. 18.00.

Wśród setki zapowiadanych zawodników zobaczymy dzieci, młodzież, a także dorosłych. Uczestnicy zawodów będą rywalizowali w sambo sportowym oraz sambo combat. Na elbląskiej macie będziemy mogli obserwować zawodników zarówno z Polski jak i Litwy, Łotwy czy Bułgarii. Turniej będzie wyjątkową okazją, aby zobaczyć widowiskowe zmagania na macie i poznać dyscyplinę sportu popularną na świecie, ale w Polsce nadal czekającą na odkrycie.

Organizatorami IX Międzynarodowego Turnieju Sambo są: Stowarzyszenie Sportów Walki Fighter Sambo Elbląg, Urząd Miejski w Elblągu oraz Związek Sambo w Polsce. Natomiast patronat honorowy nad imprezą objął Michał Missan – Prezydent Elbląga.