W środę, 26 kwietnia, w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Alei Grunwaldzkiej 135 w Elblągu odbędą Elbląskie Targi Pracy. 61 wystawców zaprezentuje ponad 540 ofert pracy. Swoje oferty zaprezentują także urzędy pracy z Braniewa, Malborka i Nowego Dworu Gdańskiego.

Targi Pracy odbywają się w Elblągu od 17 lat. – W ramach Targów będzie możliwość zapoznania się z ofertą pracodawców i agencji zatrudnienia, organizacji pozarządowych, instytucji kierujących swoje działania do osób niepełnosprawnych oraz instytucji wspierających przedsiębiorczość – wymienia Iwona Radej, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Elblągu.

Tradycyjnie, pomocy i porady będą udzielali pośrednicy pracy, doradcy zawodowi i specjaliści ds. programów, pełniący funkcję doradców klienta, z Powiatowego Urzędu Pracy w Elblągu. Będzie można także poznać oferty zatrudnienia prezentowane przez urzędy pracy z Nowego Dworu Gdańskiego, Braniewa i Malborka. Porady z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych zapewnią Państwowa Inspekcja Pracy, Zakład Ubezpieczeń Społecznych i Urząd Skarbowy. Przygotowana została także szeroka gama propozycji dla osób zainteresowanych służbą mundurową. Targi trwać będą od godz. 9:00 do godz. 12:00.