W sobotę poznamy najlepsze zespoły Awangarda Volley Ligi. Na boisku w Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR w Elblągu wystąpi czterech kandydatów do podziału medali amatorskich rozgrywek. Wstęp na mecze jest wolny.

Awangarda Volley Liga to siatkarskie emocje, połączone z dobrą zabawą. W sezonie 2022/2023 w całej kampanii wzięło udział 9 zespołów. Na początek każda ekipa zagrała z każdą jeden pojedynek, co ustaliło tabelę przed fazą pucharową. W niej wystąpiło 8 drużyn, które utworzyły ćwierćfinałowe pary.

Przegrani w 1/4 finału i dziewiąty zespół sezonu zasadniczego, zmierzyli się w grze o miejsca 5-9. Najwyższą możliwą lokatę zajęli siatkarze LOGBAR Elbląg, którzy w bezpośrednim spotkaniu pokonali Sport Spa Team 2:1. Kolejne miejsca wywalczyli Merkury Elbląg, JUST 4 FUN i Okna Tufe.

Najciekawiej będzie jednak w meczach finałowych rozgrywek. O trzecie miejsce zmierzą się Major i Przyjaciele oraz SISLEY. Jest to ciekawy zestaw uczestników, bowiem te ekipy w tabeli zasadniczej zajęły odpowiednio 6 i 5 lokatę. To starcie odbędzie się w sobotę, 11 marca, o godzinie 9:00 w HSW przy al. Grunwaldzkiej 135.

Natomiast finał będzie pojedynkiem MAR-El Instalacje Elektryczne z Oldboys TRUSO ZNP. Te ekipy zajęły pierwsze i drugie miejsce w tabeli. Spotkają się więc dwa najlepsze zespoły całych rozgrywek. Początek zawodów o godzinie 11:00. Po zakończeniu gry zostaną wręczone medale i puchary.

Szczegóły rozgrywek dostępne są tutaj.

Sponsorem rozgrywek jest Studio Łazienkowe Awangarda.

Tekst i fot. MOSiR.