Tor Kalbar znów wypełni się bezpłatnymi atrakcjami oraz ugości setki mieszkańców. We wtorek, 25 lipca, w godzinach 16-19, odbędzie się kolejna odsłona imprezy z okazji Dnia Bezpiecznego Kierowcy. Wśród atrakcji nie zabraknie dmuchańców, pokazu sprzętu służb mundurowych, paintballa i wielu animacji dla dzieci. Wstęp wolny.

Czeka nas wiele atrakcji więc, nie przedłużając, sprawdźmy co będzie się działo. Swoje pojazdy przy stoiskach zaprezentują elbląskie służby, czyli Komenda Miejska Policji, razem z alko-goglami i gadżetami, Straż Pożarna oraz Straż Miejska, która dodatkowo zachęci najmłodszych do zabawy z dużą grą planszową. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego udostępni swój symulator zderzeń, alkogogle, tor przeszkód dla rowerków i hulajnóg oraz gadżety, związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. W strefie żołnierzy WOT znajdzie się stanowisko z paintballem i sprawnościowy tor przeszkód, a oprócz tego uczestnicy będą mogli przyjrzeć się z bliska wojskowemu sprzętowi.

Dla dzieci i młodzieży przygotowane będą także inne propozycje. Wewnątrz obiektu znajdą się również kręgle oraz rzutki. Na łukach toru pojeździmy bicyklami, a w tak zwanym międzyczasie na najmłodszych czekać będą uwielbiane dmuchańce. Po Torze Kalbar poruszać się będzie również sympatyczna Mrówka, czyli maskotka partnera festynu, z którą będzie można zrobić zdjęcie, otrzymać ciekawy gadżet oraz wziąć udział w konkursach i animacjach, w tym malowaniu twarzy, dostępnych przy stoisku partnera. Warto pamiętać, że podczas festynu ograniczona będzie możliwość tradycyjnej i swobodnej jazdy na torze. Serdecznie zapraszamy do zabawy. Regulamin wydarzenia.

Organizatorami festynu są: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Urząd Miejski.

Partnerzy: 43 Batalion Lekkiej Piechoty w Braniewie 4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej, Straż Miejska w Elblągu, Komenda Miejska Policji w Elblągu, Miejskie Centrum Wolontariatu w Elblągu, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Elblągu, PSB Mrówka Elbląg.

Tekst i fot. MOSiR