Już 22 i 23 lipca Bulwar Zygmunta Augusta wypełni się mobilnymi restauracjami z całej Polski. IV edycja Festiwalu Smaków Food Trucków w Elblągu odbędzie się na Bulwarze na Starym Mieście. Zapowiada się weekend pełen smaków!

Jeśli tęskniliście za kulinarnymi podróżami i smakami z różnych stron świata, to nie martwcie się, nie będziecie musieli już dłużej czekać – Festiwal Smaków Food Trucków powraca do Elbląga.

Na Bulwarze Zygmunta Augusta znajdą się przysmaki z różnych stron świata. W food trucku z kuchnią gruzińską serwowane będą kultowe przysmaki tego regionu, czyli pierożki chinkali, chaczapuri, placek lobiani oraz szaszłyki. Poszukiwaczom ostrych i wyrazistych smaków polecamy odwiedzić food trucka z kuchnią meksykańską. Znajdzie się tam między innymi aromatyczne burrito oraz chrupiące, wypełnione dodatkami po brzegi taco. Nie zabraknie też burgerów, bajgli z szarpanym mięsem, zapiekanek, ukraińskich pielmieni oraz chrupiących frytek belgijskich, serwowanych w duecie z rzemieślniczymi sosami. Na deser polecamy hiszpańskie pączki churros z gorącą nutellą, cukrem pudrem i cynamonem. Wszystkie food trucki publikowane będą na stronie wydarzenia na Facebooku.

Festiwal Smaków Food Trucków to zarówno dobre jedzenie, jak i rozrywka dla całej rodziny. Angażująca gra terenowa to idealna porcja zabawy i ruchu dla każdego. Dla zwycięzców organizatorzy przygotowali nagrody: bony na dania z food trucków oraz festiwalowe gadżety. Przedstawiciele mobilnych restauracji zawalczą o tytuł Najsmaczniejszego Food Trucka. Każdy głos ma znaczenie, więc koniecznie przyjdź, skosztuj i zagłosuj na swojego faworyta!

Najważniejsze informacje:

  • Wstęp bezpłatny
  • Kiedy? 22 i 23 lipca 2023
  • Gdzie? Bulwar Zygmunta Augusta w Elblągu
  • O której? Sobota 12:00 – 21:00 i Niedziela 12:00 – 20:00

Więcej na stronie wydarzenia: www.facebook.com/events/3533947070196336

Organizatorzy: MOSiR Elbląg i Festiwal Smaków Food Trucków

Partnerzy: Browar Amber