Awangarda Volley Liga rozpoczyna decydujące starcia. Sezon zasadniczy za nami, czyli czas na fazę play-off rozgrywek. Najlepsze 8 zespołów zmierzy się ze sobą w grze o półfinał mistrzostw.

W siatkarskiej lidze Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu rywalizuje 9 zespołów. Najlepsi w tej kampanii wystąpią w klasycznej formule systemu pucharowego, który od lat towarzyszy amatorskim zmaganiom w tej dyscyplinie. Jest to najbardziej emocjonująca forma rozstrzygnięć, co dodaje tylko atrakcyjności całemu turniejowi.

Najpierw jednak trzeba było rozegrać tradycyjną część ligową. W rywalizacji każdy z każdym nie zabrakło ciekawych pojedynków. Uczestnicy musieli rozegrać 8 spotkań, aby zająć w tabeli jak najlepsze miejsce przed kolejną fazą. W takiej sytuacji najlepiej poradziła sobie ekipa Mar-El Instalacje Elektryczne, która zanotowała 7 zwycięstw i miała tylko jedną porażkę.

A na dalszych pozycjach znaleźli się gracze Oldboys Truso ZNP i Logbar Elbląg. W bezpośrednim starciu lepszy okazał się Logbar, ale w klasyfikacji wygranych setów, w każdym meczu rozgrywa się ich trzy, lepsi okazali się obrońcy tytułu mistrzowskiego. Dalej w klasyfikacji są ambitni siatkarze Sport Spa Team, Sisley oraz Majora i Przyjaciół. W tym zestawieniu na kolejnych lokatach są Just 4 Fun, Merkury Elbląg i Okna Tufe.

Teraz czas na fazę pucharową. W ćwierćfinałach o awansie decydować będą dwa spotkania. Te rozgrywane są w Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR przy Al. Grunwaldzkiej 135. Szczegółowy terminarz dostępny jest tutaj.

Sponsorem rozgrywek jest Studio Łazienkowe Awangarda.