Prawie 600 osób rywalizowało w IX Elbląskim Biegu Niepodległości na dystansie 10 km i w sztafetach, drugie tyle dzieci i młodzieży wystartowało na krótszych dystansach. Wszyscy mogli liczyć na gorący doping kibiców, zgromadzonych na trasie. Zobacz galerię zdjęć z Małego Biegu i Biegu Głównego.

Pogoda w sobotę była idealna do biegania. Nic więc dziwnego, że humory startującym na dystansie 10 km i w sztafetach dopisywały. Najszybsi rywalizowali o życiówki, puchary i nagrody, a wszyscy chcieli na sportowo uczcić 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Rywalizacja na głównym dystansie wśród mężczyzn była zacięta. Pierwszy na mecie elblążanin Jakub Ossowski, który wpadł na metę po 31 minutach i 57 sekundach, miał czas zaledwie o 30 setnych sekundy lepszy od drugiego w klasyfikacji Arkadiusza Połecia z Rumi. Trzecie miejsce na podium zajął Grzegorz Kujawski z Pucka. Wśród kobiet z czasem 37:56:27 triumfowała ubiegłoroczna zwyciężczyni Elbląskiego Biegu Niepodległości Beata Niemyjska z Zantyru Sztum, druga była Aleksandra Jakimczuk z Braniewa, a trzecia – Monika Danelska z Ostródy. Najlepsza z elblążanek – Marta Maksymiuk – zajęła piąte miejsce.

Rywalizację sztafet (3 razy 3333 m) z czasem 39:08 wygrała reprezentacja 9. Brygady Kawalerii Pancernej w Braniewie (Sandra Zgórska, Grzegorz Zahorski, Joanna Sobolewska) przed 43. Batalionem Lekkiej Piechoty w Braniewie (Piotr Lewandowski, Tomasz Jurołajć, Rafał Potrac) i drugą sztafetą z 9. Brygady Kawalerii Pancernej (Anita Begej, Piotr Budkiewicz, Piotr Gawdzik).

Szczegółowe wyniki znajdują się na stronie elektronicznezapisy.pl.

Tekst Portel.pl, Fot. Marek Lewski