Tegoroczny festyn z okazji Dnia Bezpiecznego Kierowcy zachwycił wszystkich obecnych na torze Kalbar. Dopisała nie tylko znakomita frekwencja, ale także wakacyjna pogoda, która wręcz zapraszała do wyjścia z domów i wzięcia udziału w zabawie. Zobacz zdjęcia.

Festyn wystartował punkt 16:00 i od samego początku oglądaliśmy tworzące się kolejki do punktów z bezpłatnymi atrakcjami. 43 Batalion Lekkiej Piechoty w Braniewie wchodzący w skład 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej zameldował się ze stanowiskiem z paintballem, co cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem nie tylko wśród dzieci, ale i dorosłych. Nasi Partnerzy przygotowali także atrakcyjny tor przeszkód oraz strefę zabaw.

Dzięki obecności firmy WAITW mieszkańcy mogli wypróbować jazdy na elektrycznych rowerach i gokartach, a także skorzystać ze strefy Gaming Room, gdzie czekały konsole do gier. Nie zabrakło także miejsca na strefę gastronomiczną z przepysznymi kolbami kukurydzy, popcornem oraz potrawami z grilla. Na festynie pojawiło się także Laboratorium Zaawansowanych Analiz Środowiskowych EPT z pokazami eksperymentów naukowych, dzięki czemu uczestnicy mogli poznać tajniki chemii. Szczególnie dużą uwagę dzieci przykuło tutaj urządzenie do pomiaru siły głosu.

W centrum toru, na  boisku do piłki nożnej, trwały rozgrywki bubble football, a więc odmiany piłki nożnej polegającej na poruszaniu się w nadmuchanej bańce. Na fanów piłki czekał także stół do teqball’a, na którym zawitali później nasi sąsiedzi z ul. Agrykola, a więc piłkarze Olimpii Elbląg.

Dzień Bezpiecznego Kierowcy nie mógł odbyć się bez obecności służb Policji, Straży Miejskiej oraz Wojewódzkiego Ośrodku Ruchu Drogowego. Dzięki nim uczestnicy mogli wysłuchać wykładów o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, obejrzeć wnętrze pojazdu policyjnego, wziąć udział w grze planszowej utrzymanej w tematyce festynu, zasiąść w symulatorze zderzeń oraz przejść po linie z założonymi alkogoglami. Oprócz powyższych atrakcji na najmłodszych czekały dmuchane zjeżdżalnie oraz słodkie upominki.

Wszystkim obecnym serdecznie dziękujemy za udział w zabawie i zachęcamy do wzięcia udziału w pozostałych imprezach, organizowanych w ramach programu Wakacje z MOSiR-em.

Tekst i fot. MOSiR