55 uczestników wystartowało w wakacyjnym Aquathlonie, zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu oraz Szkołę Maluchy Pływają. Wszyscy musieli poradzić sobie z pływaniem w Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka, a później z krótkimi trasami biegowymi po stadionie przy ul. Moniuszki. Zobacz zdjęcia.

Dziecko stoi na podium z pucharem

Impreza ta, odbywa się w czasie Wakacji z MOSiR-em i jest podsumowaniem tej sportowej akcji. Dzieci rywalizowały w 5 kategoriach wiekowych, do których przypisane były także odpowiednie dystanse do przepłynięcia i przebiegnięcia. Im starsi uczestnicy, tym te dystanse się zwiększały.

Nasze pociechy, w wieku 4- 5 lat, miały do przepłynięcia 50 metrów, z rodzicem lub opiekunem, i 200 metrów biegu. W starszych kategoriach było to już 50 i 100 metrów, a trasa biegu liczyła sobie wtedy 300, 500, a dla najstarszych, 700 metrów wytyczonego dystansu na pobliskim boisku. Ogółem rywalizowały dzieci w wieku do 13 lat.

Słoneczna pogoda dawała się we znaki, ale wszyscy młodzi sportowcy dali sobie radę. Każdy otrzymał pamiątkowy medal. A trójka najlepszych w danej kategorii, dodatkowo efektowne puchary.

Tekst i fot. MOSiR