Wyścigi smoczych łodzi kolejny raz zawitały na rzekę Elbląg. 16 osad wzięło udział w tej widowiskowej i emocjonującej imprezie. Wszystkie załogi rywalizowały o Puchar Prezydenta Witolda Wróblewskiego. A najszybsza okazała się ekipa 50+ Dzieci, która wygrała wszystkie wyścigi. Zobacz zdjęcia.

Grupa ludzi cieszy się z pucharu

Smocze łodzie przyciągają wielu chętnych. Drużyny z najróżniejszych branż wystawiają swoich przedstawicieli. Wśród nich znaleźli się wioślarze z Polskich Kolei Państwowych, Meble Wójcik, Ratownicy Elbląskiego WOPR, żołnierze, Żandarmeria, Akademia Nauk Stosowanych w Elblągu oraz inni. Część z tych osad potraktowała te zawody jako czystą zabawę, ale na starcie pojawili się także i ci, którzy widać było, że solidnie się przygotowali na walkę o medale i puchary.

System turniejowy opierał się na drabince w stylu brazylijskim, czyli do dwóch porażek. Osady ruszały na wodę w parach. Po wielu biegach na wodzie, odbyły się wyścigi o konkretne miejsca. W tym, o brązowe medale, Pułk Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Dywizji Północny Wschód pokonał Olimpia Judo Team. Natomiast w finale zespół 50+ Dzieci okazał się lepszy od Elbląg Triathlon Team.

Tekst i fot. MOSiR