15 drużyn wzięło udział w piłkarskim wakacyjnym turnieju amatorów, zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu. Na sztucznym boisku przy ul. Skrzydlatej najlepsi okazali się gracze DREwniaków. W finale pokonali Jankowiaka. Zobacz zdjęcia.

Wakacyjny turniej to jedna z propozycji, które rozpoczynają letni cykl bezpłatnych imprez sportowo-rekreacyjnych w naszym mieście. Piłka nożna cieszy się zawsze dużym zainteresowaniem i nie inaczej było tym razem. 15 zespołów wystartowało w niedzielnych zawodach, a poziom gry był wysoki. Mecze odbywały się na specjalnie przygotowanych dwóch boiskach. Drużyny składały się z 6 zawodników i 2 rezerwowych.

Przybyły ekipy przede wszystkim z Elbląga, ale na boisku można było dostrzec także graczy z Nowego Stawu czy Fromborka. A przedział wiekowy także był szeroki, przez co turniej stawał się ciekawszy. Każda ekipa została przydzielona do 5 zespołowej grupy. Dwa najlepsze zespoły z grup A, B i C oraz dwa najlepsze z 3 miejsc, awansowały do fazy pucharowej. Tam emocji było mnóstwo, ale w półfinale znalazły się tylko 4 najlepsze składy.

W meczu o trzecie miejsce młodzi zawodnicy Joga Bonito pokonali żołnierzy z Zielonych Beretów. Pojedynek finałowy na swoją korzyść rozstrzygnęły DREwniaki, którzy ograli Jankowiaka. Te trzy zespoły otrzymały za swoją postawę medale i puchary.

Dziękujemy wszystkim za udział w naszym turnieju i zapraszamy na kolejne imprezy w ramach Wakacji z MOSiR-em. Ich program znajduje się tutaj.

Można także wziąć udział w naszej lidze orlikowej PELA, która startuje jesienią. Szczegóły można uzyskać wysyłając maila na adres imprezy@mosir.elblag.eu.

Tekst i fot. MOSiR