Zawodnicy ZCP wygrali pierwszy wakacyjny turniej w siatkówce plażowej, zorganizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu na boiskach IKS Atak. Mimo deszczowej pogody w zawodach o Puchar Dyrektora MOSiR wzięło udział 12 zespołów. Zobacz zdjęcia.

W niedzielę w Piastowie, położonym kilka kilometrów od Elbląga, trwała rywalizacja na wysokim poziomie. To za sprawą wakacyjnego turnieju siatkówki plażowej o Puchar Dyrektora MOSiR, zorganizowanego w ramach akcji „Wakacje z MOSiR-em”. Wszystkie drużyny pokazały bardzo dobrą siatkówkę, a większość pojedynków była wyrównana i emocjonująca. Można było zaobserwować mnóstwo efektownych obron, sprytnych zagrywek i skutecznych akcji. Uczestnicy grali w systemie brazylijskim, do dwóch przegranych spotkań.

W pierwszym półfinale zmierzyły się ze sobą zespoły: ZCP wygrywając z team’em Jedno Piwko za Dużo. Drugi półfinał należał do zawodników Sport SPA Team, którzy pokonali zespół SSBV. W „małym finale” zawodnicy SSBV wygrali z zespołem Jedno Piwko za Dużo 2:0 (21:13, 21:14). W pojedynku finałowym mogliśmy zobaczyć Sport SPA Team, którzy zmierzyli się z zawodnikami ZCP. Tu również oglądaliśmy 2 sety. Mecz i w związku z tym turniej wygrała ekipa ZCP, pokonując Sport SPA Team do 17 i 11 punktów.

Dla trzech najlepszych drużyn przygotowane zostały medale i statuetki. Dodatkowo IKS Atak, gospodarz turnieju, przygotował upominki – książki z dedykacjami dla zawodników.

Klasyfikacja turnieju:

1 miejsce – ZCP
2 miejsce – Sport SPA
3 miejsce – SSBV
4 miejsce – Jedno Piwko za Dużo
5 miejsce – SSBV2
6 miejsce – Julka i Ala
7 miejsce – 2 Sety Max
8 miejsce – FC Po Nalewce
Miejsca 9-12 – Braciaki, Luzacy, Michał i Monika, Major i Przyjaciele.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z turnieju, a także do skorzystania z innych atrakcji przygotowanych w ramach Wakacji z MOSiR-em.

Tekst i fot. MOSiR